Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Zabytki z ulicy Rewolucji 1905 r. znów olśniewają. Kończy się remont trzech kamienic [ZDJĘCIA]

Dobiega końca kompleksowy remont w kamienicach przy ul. Rewolucji 1905 r. 13, 15 i 17. Powstało tu ponad 50 mieszkań komunalnych, nowoczesne lokale dla biznesu i świetlice środowiskowe. Zmieniły się także podwórka, które wreszcie będą zielone i przyjazne mieszkańcom.

Na zdjęciu trzy remontowane nieruchomości przy ul. Rewolucji 1905 r. pod numerami (od prawej) 13, 15 i 17

W budynkach trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Ekipy wykonawcy zobaczymy zarówno we wnętrzach, jak i przy zagospodarowaniu podwórek, gdzie powstają miejsca spotkań i odpoczynku dla starszych mieszkańców oraz przestrzeń do zabawy dla najmłodszych.

Generalne remonty

Wszystkie trzy kamienice przeszły kompleksową modernizację - wymienione zostały instalacje, przebudowano wnętrza, odnowiono stolarkę i podłogi. W budynkach powstały 52 mieszkania komunalne oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Będą tu działać także dwie świetlice środowiskowe z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokale są wyposażone we wszystkie media, w tym zostały podłączone do centralnego ogrzewania i sieci światłowodowej. Dzięki remontom kamienice zachwycają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wrażenie robi także mural zdobiący ścianę budynku spod numeru 15. To charakterystyczne „kurki” – motyw, który został odkryty podczas modernizacji kamienicy przy ul. Legionów 20.

Zielone podwórka

Zmieniają się także podwórka, na których pojawiły się ławki i zielone altany, a obecnie trwają nasadzenia zieleni. Przy ul. Rewolucji 1905 r. 13 posadzonych zostanie ponad 200 roślin, w tym drzewa, krzewy i kwieciste pnącza oraz zmieniające kolory winobluszcze. Pod numerem 15 zasadzone zostaną dereń, krzewuszka i dzikie wino, natomiast na podwórku przy ul. Rewolucji 1905 r. 17 kilkaset krzewów oraz pnączy, pachnąca i bogata w kwiaty wisteria oraz okazałe klony i graby. Pośród zieleni zamontowane zostaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt