Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Piotrkowska 118 zmieni się nie do poznania. Powstaje tu artystyczne podwórko [ZDJĘCIA]

Odnowiona kamienica, zielnik integracyjny dla mieszkańców i artystyczne podwórko - taka ma być po remoncie Piotrkowska 118. Jak idą prace? Zaglądamy na plac budowy.

Na zdjęciu remontowane podwórko nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 118

Ekipy wykonawcy kończą już odnawianie elewacji, gdzie trwa ostatnie malowanie. Praca wre na podwórku - wykonano już większość schodów i pochylni z granitu, a ich układanie zakończy się w najbliższych dniach. Na nowej, powstającej stopniowo podbudowie układana jest kostka granitowa. Zakończenie tych prac zaplanowano na koniec miesiąca. Wtedy rozpocznie się montaż trzech efektownych kandelabrów, które będą artystycznym akcentem podwórza.

Zielnik integracyjny

Prace przy zieleńcu będą realizowane na przełomie czerwca i lipca. Rośliny przewidziane do nasadzeń czekają już w magazynie. Zaplanowano nasadzenia ośmiu drzew - będą to śliwy wiśniowe i klony czerwone. Wśród krzewów odnajdziemy hortensje i ostrokrzew, wśród bylin jeżówkę purpurową i barwinek, natomiast pośród pnącz - bluszcz pospolity, kokornak wielkolistny i hortensję pnącą. Na terenie zielonym powstanie zielnik integracyjny dla mieszkańców, w którym będą uprawiane zioła, takie jak: mięta, szałwia, kolendra, estragon, sałata siewna, bazylia pospolita, seler naciowy, jarmuż czy lubczyk ogrodowy.

W odnawianym budynku przy ul. Piotrkowskiej 118 powstaje 14 mieszkań komunalnych, kilkanaście lokali usługowych, dwie pracownie artystyczne, a także pomieszczenia biur Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz Fundacji Centrum Praw Kobiet.

 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt