Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Fabryki przy Sienkiewicza odkrywają wnętrza. Wcześniej była tu ruina! [ZDJĘCIA]

Spektakularną metamorfozę przeszły stare fabryki przy pasażu Schillera. Można już podziwiać ich odnowione elewacje, ale imponujące są też zmiany w zrujnowanych wcześniej wnętrzach, gdzie trwają jeszcze prace murarskie, stolarskie i instalacyjne.

Kolaż powstały z połączenia trzech zdjęć inwestycji realizowanej przy ul. Sienkiewicza 61a i Sienkiewicza 63

W budynku przy ul. Sienkiewicza ul. 61 (2,5 tys. mkw.) powstały dwa lokale dla biznesu oraz kilkadziesiąt pomieszczeń biurowych dla ponad 200 pracowników.  Pod numerem 63 (1340 mkw.) w piwnicy i na parterze urządzono pomieszczenia na lokale gastronomiczne, a na czterech piętrach – 28 lokali dla biznesu.

Fabryki przy ul. Sienkiewicza 61A i 63 to część bogatej historii przemysłowej Łodzi. Już pod koniec XIX w. działały w nich przędzalnia kamgarnu Kopela oraz fabryka pończoch Józefowicza. Obiekty wielokrotnie zmieniały właścicieli i przeznaczenie. Funkcjonowały tam m.in. tkalnia wyrobów wełnianych i bawełnianych oraz fabryka knotów i sznurowadeł. Z czasem budynki opustoszały i popadły w ruinę. Wkrótce wróci do nich życie.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt