Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym Młynie (od zabytkowego osiedla do al. Śmigłego-Rydza wraz z przejazdem przez ul. Przędzalnianą) zostanie przedłużona śladem dawnej kolei scheiblerowskiej. Budowa właśnie się zaczęła.

Na zdjęciu wstępne prace związane z budową drogi rowerowej w śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej w Parku nad Jasieniem

Drogowcy zwożą już na plac materiały budowlane: płyty, obrzeża i ogrodzenie panelowe. W najbliższych dniach będą wykonywać nasypy, by wyrównywać ścieżkę, po której będzie jeździł ciężki sprzęt. Teren budowy zostanie ogrodzony, a rosnące na nim drzewa  zabezpieczone, by nie zostały uszkodzone w trakcie prac budowlanych. Następnie rozpoczną się roboty ziemne, przede wszystkim korytowanie drogi, których celem jest usunięcie wierzchniej warstwy ziemi i przygotowanie powierzchni do podbudowy nowego traktu rowerowego. 

Inwestycja jest podzielona na dwie części. Pierwsza to budowa odcinka drogi dla rowerów aż do ul. Milionowej – najpierw wzdłuż ul. Zbiorczej, później wzdłuż ul. Do Folwarku. Ale to nie wszystko, ponieważ na wysokości ul. Paryskiej powstanie prowadząca na północ odnoga do al. Piłsudskiego.

W ramach drugiego zadania powstanie droga rowerowa wzdłuż al. Piłsudskiego – od ul. Paryskiej do ul. Niciarnianej.

Inwestycję o wartości prawie 7 mln zł w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizuje firma Jagez.
Kontakt