Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Północna z kolejną perełką. Ta kamienica lada moment zachwyci każdego! [ZDJĘCIA]

Jeszcze niedawno zaniedbana, dziś odzyskuje zapomniany blask, a lada chwila znów będzie zachwycać. Remont w kamienicy przy ul. Północnej 7 jest już na ostatniej prostej. Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy postępy prac.

Na zdjęciu prace prowadzone na podwórku remontowanej nieruchomości przy ul. Północnej 7

Na placu budowy widać, że koniec remontu jest już blisko. Mieszkania są pomalowane, panele i kafelki położone, a łazienki gotowe. Ostatnie prace trwają przy ocieplaniu elewacji szczytowej i budynku gospodarczego. Na podwórku pracują brukarze, fachowców zobaczymy też przy wykańczaniu dachu i malowaniu klatek schodowych. Na najbliższe dni planowany jest montaż systemu oddymiania.

Co tu powstanie?

W kamienicy powstanie 38 mieszkań komunalnych oraz dwa lokale dla biznesu na wynajem. Wszystkie mieszkania będą mieć kuchnię lub aneks kuchenny oraz łazienkę, pojawią się również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Wielkie zmiany nie ominą podwórka, które stanie się atrakcyjną strefą relaksu. Pojawią się trawniki i krzewy, a na ścianach budynków stelaże, po których będą piąć się pnącza. Staną tam także ławki, stojaki rowerowe i stylowa altana na śmieci.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt