Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 kwietnia 2026

Nowa świetlica przy Rewolucji w Łodzi. Przyjdź na wielkie otwarcie! [PROGRAM]

red

Na mapie Łodzi pojawiło się nowe miejsce, które... więcej

Neony kultowych kin w Łodzi znów zabłysną! W nowym pasażu powstaje wyjątkowa galeria

red

Polesie, Bałtyk, Zachęta, Włókniarz - pamiętacie... więcej

środa, 22 kwietnia 2026

Remont Rzgowskiej w Łodzi. Wiemy, kiedy drogowcy zaczną prace! [MAPY]

TAnd

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy... więcej

MPK Łódź. Tramwaje linii 7 wracają na Legionów i Cmentarną

Trwają prace na Ogrodowej przy cmentarzach, gdzie powstaje tymczasowa krańcówka dla dwukierunkowych tramwajów. Dzięki temu od listopada tramwaje linii 7 ponownie pojadą Legionów i Cmentarną. Ponadto, po Legionów do Włókniarzy kursować będą także autobusy linii 73.

Na zdjęciu przystanek tramwajowy przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Ogrodowej

Na trasę wróci linia 7, która zapewni bezpośredni dojazd do centrum. Ponadto na Legionów kursować będzie też linia 73. Pojedzie od Zachodniej, Legionów do Włókniarzy i wróci przez Srebrzyńską, Ogrodową, i Cmentarną. 

Po przebudowie Legionów, od placu Wolności do Żeligowskiego wraz z ul. Cmentarną, szykowane są kolejne projekty przebudowy tras tramwajowych na Polesiu. Między innymi Srebrzyńska z Ogrodową od Włókniarzy do Cmentarnej oraz Legionów od Żeligowskiego do Włókniarzy. Dlatego też krańcówka pod cmentarzem będzie tymczasowa do czasu, jak tramwaje pojadą dalej na Koziny i Zdrowie.

Kontakt