Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 czerwca 2026

Perełka modernizmu przy Anstadta do remontu. Skryła się już za rusztowaniami

red

Należąca do wspólnoty mieszkaniowej kamienica przy... więcej

Beton znika z centrum Łodzi! Będą nowe drzewa, krzewy i piękne rabaty [ZDJĘCIA]

Przy al. Mickiewicza w Łodzi (na odcinku od Wólczańskiej do Kościuszki) trwa wielkie odbetonowanie powierzchni. Beton zastąpi w tym miejscu aż 330 kolorowych roślin, które ozdobią tę część arterii na przełomie kwietnia i maja.

Na zdjęciu trwające prace przy odbetonowywaniu ciągu pieszego wzdłuż ul. Mickiewicza pomiędzy ulicami Kościuszki a Wólczańską

Odbetonowana powierzchnia przy al. Mickiewicza w Łodzi będzie mieć niemal 145 metrów kwadratowych. Beton zastąpi w tym miejscu aż 330 kolorowych roślin. Będą to m.in. szałwia omszona, rozplenica, rozchodnik, czosnki ozdobne, tawuła japońska, bodziszek korzeniasty, hortensje, suchodrzew i lilaki.

Zieleń zamiast betonu

Łódź konsekwentnie realizuje plan stopniowego odbetonowywania miasta. Rabaty, drzewa, krzewy, trawniki i mała architektura pojawiają się tam, gdzie jeszcze niedawno dominował bruk i płyty chodnikowe.

Kontakt