Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Tu będą pierwsze mieszkania z programu rewitalizacji. I biblioteka

Przy ul. Gdańskiej 8 kończy się remont. Tam powstały pierwsze mieszkania w ramach programu rewitalizacji. Ale nie tylko, bo na parterze i piętrze kamienicy urządzi się miejska biblioteka.

Kamienica przy ul. Gdańskiej 8 była pierwszą, w której rozpoczął się gruntowy remont w ramach programu rewitalizacji obszarowej. Również ta będzie pierwszą, w której zostaną oddane do użytku mieszkania. Prace są już na finiszu. 

- Punktem wyjścia do programu obszarowej rewitalizacji był program Mia100 Kamienic. Po sąsiedzku, przy ul. Legionów wyremontowaliśmy pierwsze pojedyncze budynki. Teraz, w ramach szerokiego programu nie tylko gruntownie odnawiamy kamienice, ale także modernizujemy ulice, a wszystkie budynki otworzymy na zielony teren wewnątrz kwartału i kameralnymi pasażami połączymy ze sobą - opowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Wszystkie budynki przy ul. Gdańskiej 8 zostały gruntownie wyremontowane, ocieplone i podłączone do centralnego ogrzewania. Ekipa budowlana wymieniła wszystkie instalacje techniczne. Układ pomieszczeń wewnątrz budynków został zmieniony i dostosowany do współczesnych standardów. 

- Mieszkania będą wyposażone w kuchnie i łazienki. W jednym z budynków powstało mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast w budynku głównym od ul. Gdańskiej urządzi się biblioteka publiczna - zapowiada Kowalewska-Wójcik. 

Na potrzeby biblioteki powstała nowa klatka schodowa oraz winda. Wszystkie okna i drzwi w kamienicy zostały wymienione. Na elewacjach wykonawca odtworzył balkony i balustrady. Wszystkie budynki będą podłączone do domofonu.  

W kamienicy powstało: 

  • 28 mieszkań komunalnych, jedno-, dwu- i trzypokojowych,
  • mieszkanie chronione dla 5 osób z niepełnosprawnościami,
  • biblioteka. 

W tej chwili w kamienicy trwają prace wykończeniowe. Na podwórzu jest układana nowa nawierzchnia. Część jego przestrzeni zostanie przeznaczona na zieleń. Kończą się także prace konserwatorskie przy zabytkowej fasadzie. Prace zakończą się w grudniu.

Kontakt