Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Schronisko Młodzieżowe: jak w hotelu, a jak tanio!

49 miejsc noclegowych w pokojach 1- lub wieloosobowych, z telewizorem i efektownym muralem na ścianie. Do dyspozycji gości kuchnia i sala konferencyjna, a dla grup zorganizowanych całodzienne wyżywienie i tematyczne wycieczki po Łodzi z przewodnikiem. Wszystko dosłownie pachnie nowością, bo dopiero co skończył się generalny remont filii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13.

Skończył się generalny remont filii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13, fot. Radosław Jóźwiak

- Dziękuję dyrekcji i pracownikom za determinację, wysiłek i zaangażowanie z jakim przeobrażali wspólnie Schronisko w obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Jestem pewna, że każdy turysta będzie się tutaj czuł jak w domu i na pewno zechce przyjechać raz jeszcze. Zwłaszcza, że nasze miasto ma wiele do zaoferowania.

Remont przy Zamenhofa rozpoczął się w 2012 roku od… dostosowania obiektu do surowych wymogów przeciwpożarowych, a w kolejnych latach wymieniano okna, instalację elektryczną, remontowano klatki schodowe i kolejne pomieszczenia tzw. części wspólnych. Ale najpoważniejszym wyzwaniem był remont elewacji wykonany dzięki włączeniu Schroniska do Programu Mia100 Kamienic.

- Nasz obiekt był pierwszą placówką edukacyjną w tym programie, a dołączyliśmy nieco przypadkiem, kiedy z przyczyn formalnych miejsce zwolniła inna kamienica - wspominała Iwona Jędrzejczak, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi. - Jestem wdzięczna za wsparcie ze strony miasta, bo na tak szeroki zakres prac nie moglibyśmy sobie pozwolić od razu. Ale dzięki temu mogliśmy od razu przejść do remontu kolejnych pokoi i dziś nasze Schronisko to prawdziwa perełka.

Główna siedziba Schroniska przy ul. Legionów także jest pięknie wyremontowana, wraz z filią przy Zamenhofa 121 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami i bez. Ceny okazyjne od 25 zł dla uczniów, przez 35 zł dla osoby dorosłej w pokojach wieloosobowych, a za pokój 1-osobowy z łazienką trzeba zapłacić 75 zł. Grupy zorganizowane mogą zamówić wyżywienie oraz tematyczne wycieczki po Łodzi, a o popularności łódzkiego Schroniska świadczą liczby: w roku szkolnym 2018/2019 udzieliło turystom prawie 29 tys. noclegów.

Kontakt