Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich odnowiono dwa piętra w części zajmowanej przez mieszkanki.

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 , fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

W 2019 r. wyremontowano pokoje, sanitariaty, kuchnię, korytarze na II piętrze. Prace kosztowały ok. 130 tys. zł. Remont I piętra wykonany rok wcześniej obejmował pokoje mieszkanek, korytarz, świetlicę oraz kuchnię i kosztował 100 tys. zł.

Lidia Leoniak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 2 podkreśla, że takie inwestycje poprawiają komfort przebywania dla mieszkańców: - Dziś możemy cieszyć się także odnowionym podwórkiem. Wymieniona została nawierzchnia, a teren wzbogacił się o zieleń. Wiosną staną tu stoliki i parasole dla pensjonariuszy. To zadanie o wartości 170 tys. zł zostało zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Dziękujemy łodzianom, że wybrali do realizacji ten projekt dla seniorek z naszego DPS.

Do dyspozycji mieszkanek Domu Pomocy Społecznej nr 2 jest również nowy samochód, który służy do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Ostatnie dwa lata inwestycji w tej placówce zamkną się w kwocie prawie pół miliona złotych.

Szymon Kostrzewski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ dodaje: - Miasto konsekwentnie inwestuje w DPS-ach. To być może są niewielkie kwotowo, ale jakże ważne dla placówek remonty. Staramy się, by każdego roku któryś z DPS mógł przejść większą modernizację. I tak w 2019 r. mogliśmy się pochwalić remontem domu przy ul. Przyrodniczej, który za 1,5 mln zł przeszedł kompleksową termomodernizację. Tam, w dotychczasowych „fosach" powstały efektowne, ale i praktyczne oranżerie. Centrum Rehabilitacyjno Opiekuńcze przy ul. Przybyszewskiego miało remontowane sanitariaty za 350 tys zł, a DPS przy Krzemienieckiej - kuchnię za 250 tys. W sumie w 2019 r. na inwestycje wydaliśmy ok. 2,7 mln zł.

Jak informuje dyrektor Szymon Kostrzewski, na 2020 r. miasto zaplanowało w DPS-ach prace i zakupy za ponad 3,2 mln zł. W planach jest termomodernizacja DPS przy ul. Złotniczej (1,5 mln zł), remont pokoi w DPS przy ul. Paradnej, czy przygotowanie terenu rekreacyjnego dla mieszkańców DPS przy ul. Spadkowej.

Kontakt