Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Apel do właścicieli łódzkich klubów muzycznych o zawieszenie organizacji imprez

Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej zaapelował do właścicieli łódzkich klubów muzycznych o zawieszenie organizacji imprez skupiających wielu uczestników.

Treść apelu:

W Polsce i na świecie rośnie liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2. Kolejne kraje wprowadzają nowe obostrzenia. Chociaż brzmi to bardzo niepokojąco, nie powinniśmy popadać w panikę. Staramy się podejmować racjonalne i odpowiedzialne działania. Nasze miasto, jako jedno z pierwszych w Polsce, zamknęło podległe instytucje kultury i ośrodki rekreacyjne. Obecnie nie działają żłobki, przedszkola, szkoły i uniwersytety. Odwołano imprezy masowe.

Służby sanitarne jako środek ostrożności, oprócz zachowania zasad higieny, zalecają unikanie dużych skupisk ludzkich. W związku z tym zwracam się z apelem do właścicieli i menedżerów klubów muzycznych, nie tylko tych z ulicy Piotrkowskiej, ale i w całej Łodzi - dbajcie o siebie, swoje rodziny, pracowników i klientów. Proszę o rozważanie możliwości czasowego zawieszania działalności do chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne działania prewencyjne należy zastosować jak najwcześniej i możliwie w jak największym zakresie. Rozważne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych pozwoli na uniknięcie paraliżu, który dotknął m.in. włoskie miasta.

Mam nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom ulica Piotrkowska niedługo znów będzie kulturalnym i rozrywkowym centrum naszego miasta.

Piotr Kurzawa
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi
ds. ulicy Piotrkowskiej

Kontakt