Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 kwietnia 2026

Nowa świetlica przy Rewolucji w Łodzi. Przyjdź na wielkie otwarcie! [PROGRAM]

red

Na mapie Łodzi pojawiło się nowe miejsce, które... więcej

Neony kultowych kin w Łodzi znów zabłysną! W nowym pasażu powstaje wyjątkowa galeria

red

Polesie, Bałtyk, Zachęta, Włókniarz - pamiętacie... więcej

środa, 22 kwietnia 2026

Remont Rzgowskiej w Łodzi. Wiemy, kiedy drogowcy zaczną prace! [MAPY]

TAnd

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy... więcej

Komunikacja miejska. Pierwszy dzień obowiązywania nowych zasad

Za nami pierwszy dzień obowiązywania nowych zasad przewożenia pasażerów wprowadzonych przez rząd. Wypełnienie autobusów i tramwajów na większości tras było bardzo umiarkowane.

Kontrola ilości osób w autobusach i tramwajach była prowadzona, w miarę możliwości, przez kierowców i motorniczych.

Ze względu na zwiększone obłożenie niektórych tras oraz ilość pasażerów w porannych i popołudniowych godzinach szczytu oraz fakt przebywania kierowców i motorniczych w wydzielonych strefach ochronnych, prezes MPK zwrócił się do policji z prośbą o wsparcie w egzekwowaniu limitów pasażerów ustanowionych przez rząd.

Równocześnie pani prezydent Hanna Zdanowska zwróci się w czwartek do komendanta miejskiego policji z propozycją przekazania środków z budżetu miasta w związku ze zwiększoną ilością zadań jakie prowadzą policjanci na terenie miasta w związku z rozporządzeniami Rady Ministrów. 

Kontakt