Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 21 lipca 2026

Mediateka MeMo doceniona przez europejskich ekspertów! Na co zwrócili uwagę?

red

Można tu nagrać podcast, wejść do świata VR czy... więcej

Nowy McDonald's w Nowym Centrum Łodzi! Sprawdź, gdzie powstanie!

Katarzyna Sławińska

W Nowym Centrum Łodzi, przy samym dworcu Łódź... więcej

Pomóżmy razem opuszczonym dzieciom! Spotkanie Online już w piątek 26.06. O 17.00

Potrzebni są wolontariusze i rodziny zastępcze dla dzieci dźwigających bagaże przeciążone trudnymi doświadczeniami, nałogami rodziców i przemocą. Bagaże wypełnione bezradnością, bólem i poczuciem osamotnienia.

Pomóżmy im dźwignąć te ciężary razem. Sprawmy, by poczuły, że nie są same i mają na kogo liczyć. Przywróćmy im wiarę w miłość i zaufanie.

Na Twoją decyzję czekają...
... Ala*, którą odrzuciła mama, bo wybrała nowego partnera
... Marcel, którego tata bił i przywiązywał do kaloryfera
... Ignacy i jego siostra, którzy nawet w Wigilię nie doczekali się spotkania z rodzicami
... oraz ponad 400 dzieci z łódzkich domów dziecka.


Jeśli czujesz, że chcesz im pomóc, a przy okazji odnaleźć głębszy sens życia i poczuć ogromną satysfakcję z pomagania, przyjdź na spotkanie informacyjne. Już po raz trzeci przeprowadzimy je online. Naszymi gośćmi będą: pani Bożenka, która przez wiele lat była rodziną zastępczą specjalistyczną, a obecnie prowadzi rodzinny dom dziecka, oraz jeden z wolontariuszy. Oboje podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na Wasze pytania.


Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl, a my prześlemy link do platformy zoom, który stanie się aktywny w piątek 26.06. o godz. 17.00.

Mimo że tym razem spotkamy się w przestrzeni online, chcemy, by spotkanie miało jak najbardziej kameralny charakter. Dlatego też liczba miejsc jest ograniczona.

PS Wolontariusze wspierający dzieci jako korepetytorzy online mogą być z całej Polski. Co do kandydatów na rodziny zastępcze - zapraszamy przede wszystkim osoby z Łodzi i okolic.

*Imiona dzieci zostały zmienione.

Kontakt