Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 czerwca 2026

Perełka modernizmu przy Anstadta do remontu. Skryła się już za rusztowaniami

red

Należąca do wspólnoty mieszkaniowej kamienica przy... więcej

Kończymy generalny remont kolejnej kamienicy w Śródmieściu

Dobiega końca generalny remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12. W budynku powstanie jedenaście komfortowych mieszkań komunalnych, sześć lokali usługowych oraz dwa mieszkania chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej.

Dobiega końca generalny remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12 , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

- W kamienicy trwają obecnie prace wykończeniowe oaz zagospodarowanie podwórza, gdzie stworzymy przyjazną dla mieszkańców przestrzeń z zielenią i małą architekturą. Budynek zyskał nowe oświetlenie zewnętrzne zapewniające bezpieczeństwo oraz iluminację o charakterze dekoracyjnym  – mówi Rafał Michaś, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Na zielonym podwórku pojawią się stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz latarnia. Przy ulicy Narutowicza 12 powstanie sąsiedzka przestrzeń, z której będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy wyremontowanej kamienicy.

- Jesienią oddamy do użytkowania komfortowe mieszkania, wyposażone w centralne ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. W pomieszczeniach zainstalowane zostały profilowane grzejniki kompaktowe. Wymianie uległa również stolarka drzwiowa i okienna. W czasie remontu odtworzone zostały balkony oraz balustrady – dodaje Patryk Markowski, inżynier budowy, Pagma Bud sp. z o.o.

W 2012 r. w ramach programu Mia100 Kamienic została wyremontowana elewacja frontowa budynku (od strony ul. Narutowicza), koszt remontu 800 tys. zł. Umowa
z firmą Pagma Bud sp. z o.o. na modernizację kamienicy została podpisana 20 listopada 2018 r.  Wartość inwestycji: 14 888 699,82 zł.

Kamienica zostanie oddana do użytkowania na przełomie października i listopada br.

Kontakt