- Mamy propozycję dla 250 bezrobotnych osób, które chciałyby „iść na swoje” i założyć własną firmę. Na start dajemy 23 tysiące złotych, za które można kupić niezbędny sprzęt i wyposażyć lokal pod prowadzenie swojej działalności. Do tego mamy ponad 2200 zł miesięcznie dla każdego, przez rok. Taka kwota pozwali opłacić rachunki, zapłacić za czynsz i ubezpieczenie, czyli złapać oddech i skupić się na prowadzeniu nowej firmy. Mamy na ten cel 10 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej. Czy warto? Na to pytanie najlepiej odpowie Pan Piotr, którzy rzucił pracę w korporacji, wziął już takie dofinansowanie i... założył studio nagraniowe.
W ten sposób spełnił swoje marzenie. Masz pomysł na swój biznes? Dotacja pomoże zrealizować Twoje plany – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.
Piotr Wojciechowski skorzystał już z dotacji i założył własne studio nagraniowe.
- Już jako nastolatek, gdy uczyłem się grać na organach, marzyłem o własnym studiu nagraniowym. Ale życie kazało mi zweryfikować plany. Byłem przedstawicielem handlowym, pracowałem w firmie farmaceutycznej. I mimo, że sprawdzałem się w tej pracy nie zapomniałem o muzycznych pasjach. A nawet nagrałem w międzyczasie płytę. W którymś momencie życia stwierdziłem jednak, jak nie teraz to kiedy? Dziś siedzimy w moim studiu nagraniowym, które udało mi się wyremontować i wyposażyć dzięki dotacji unijnej. Czy warto się odważyć? Oczywiście! I zapraszam do mnie. Nie tylko profesjonalne zespoły muzyczne, ale i chociażby... rodzica, który chce nagrać piosenkę dla swoich dzieci - mówi Piotr Wojciechowski z White Ravens Studio w Łodzi.
Kto może skorzystać z dotacji?
Osoby w wieku 30 lat i więcej pozostające bez pracy (bezrobotne i bierne zawodowo) - szczególnie te znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy: osoby
w wieku 50 lat i więcej, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami i osoby o niskich kwalifikacjach.
Wsparcie skierowane jest do mieszkańców obszaru rewitalizacji lub przeniesionych w związku z wdrażaniem procesu rewitalizacji.
Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z partnerem miasta w projekcie:
Firma HRP, ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 19A
tel. 42 207 22 00, e-mail: biuro@hrp.com.pl
Dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w ramach Osi Priorytetowej VIII „Zatrudnienie", Działania VIII.3 „Wsparcie przedsiębiorczości", Poddziałania VIII.3.4 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych – miasto Łódź" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020.