Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 czerwca 2026

Perełka modernizmu przy Anstadta do remontu. Skryła się już za rusztowaniami

red

Należąca do wspólnoty mieszkaniowej kamienica przy... więcej

Łódź płaci za zazielenianie miasta

7 czerwca wystartował program dotacyjny „ZazieleniaMY” – na urządzanie terenów zieleni w obszarze rewitalizacji, kierowany do szerokiego grona beneficjentów, tj. mieszkańców, osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców i osób prawnych. Miasto refunduje 80% kosztów nasadzeń (nie więcej niż 20 tys. zł).

Dotacja udzielane będą na:

  1. nasadzenia roślin wieloletnich (drzewa, krzewy, byliny, pnącza, rośliny cebulowe) wraz z przygotowaniem terenu pod nasadzenia;
  2. założenie trawników i/lub łąk kwietnych;

Wnioski należy składać od 7 czerwca do 2 lipca br. drogą elektroniczną na wks@uml.lodz.pl lub osobiście w Wydziale Kształtowania Środowiska UMŁ ul. Piotrkowska 113.

Szczegóły dotyczące składania wniosków

Kontakt