Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 6 grudnia 2021

Więcej pieniędzy na remonty zabytków w rękach prywatnych. Aż 5 mln zł!

(pj) / ŁÓDŹ.PL

– Miasto zwiększyło z 3 do 5 mln zł pulę środków... więcej

2 mln zł na dotacje na założenie własnej firmy. Spełniasz warunki?

rd / ŁÓDŹ.PL

Ponad 2 mln zł wynosi budżet projektu „Biznes z... więcej

piątek, 3 grudnia 2021

Remont ul. Wojska Polskiego. Którędy pojedzie MPK Łódź? Trasa objazdów

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa ul.... więcej

Trzy ściany na łódzkim „Manhattanie”, 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości. Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki. Oto premiera ogromnego muralu z Geraltem z Rivii!

Trzy ściany na łódzkim „Manhattanie”, 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości. Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki. Oto premiera ogromnego muralu z Geraltem z Rivii!

Widok na północną ścianę wieżowca na osiedlu Manhattan (ul. Piotrkowska 182), na której stworzony został mural z wiedźminem Geraltem z Rivii. Mural w lewej dolnej ćwiartce przedstawia postać Geralta z białymi, długimi, rozwianymi przez wiatr włosami odwróconego do oglądającego plecami. Widoczne są dwa miecze noszone przez wiedźmina na plecach. Resztę murala zajmuje fantastyczny, kolorowy krajobraz świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin, Sapkowski, Netflix i Łódź

Ogromny mural z Wiedźminem to największy w kraju obraz i jeden z największych na świecie. Powstał na trzech ścianach wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 182, niedaleko skrzyżowania z trasą WZ. 

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób.

– Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.

Superbohater z Polski

Wiedźmin to ogólnoświatowe zjawisko i najbardziej znany superbohater z Polski. Geralt z Rivii jest protagonistą sagi Andrzeja Sapkowskiego, którego historię pierwszy raz poznaliśmy na łamach „Fantastyki” w 1986 r. Od tamtego czasu fani na całym świecie zaczytują się w kolejnych tomach powieści, wcielają się w łowcę potworów dzięki wyprodukowanym przez CD Projekt Red grom komputerowym, a teraz wyczekują drugiego sezonu stworzonego przez Netflix serialu z Henrym Cavillem w roli tytułowej.

Mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmina.

W najbliższym czasie CD Projekt Red wypuści na rynek serię gadżetów z muralem, a w grudniu Netflix pokaże najnowszy sezon „Wiedźmina”. Natomiast w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Kontakt