Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 6 grudnia 2021

Więcej pieniędzy na remonty zabytków w rękach prywatnych. Aż 5 mln zł!

(pj) / ŁÓDŹ.PL

– Miasto zwiększyło z 3 do 5 mln zł pulę środków... więcej

2 mln zł na dotacje na założenie własnej firmy. Spełniasz warunki?

rd / ŁÓDŹ.PL

Ponad 2 mln zł wynosi budżet projektu „Biznes z... więcej

piątek, 3 grudnia 2021

Remont ul. Wojska Polskiego. Którędy pojedzie MPK Łódź? Trasa objazdów

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa ul.... więcej

Wirtualne spacery po Włókienniczej i Ogrodowej. Zobacz, jak się zmienią

Chcesz zobaczyć, jak wkrótce będą wyglądały odnowione kwartały Łodzi? Jest na to sposób! Na naszej stronie pojawił się nowy wirtualny spacer po okolicach ulicy Ogrodowej. W 3D oglądać można także ulicę Włókienniczą.

Screen przedstawiający wirtualny spacer Pasażem Majewskiego. Na obrazku widoczny wirtualny projekt Pasażu.

- Wirtualne spacery to doskonała wizytówka zmian, jakie zachodzą w naszym mieście. A ich skala jest ogromna! Miliard złotych to kwota przeznaczona na inwestycje, dzięki którym odnawiamy zabytki, przebudowujemy drogi i kamienice na przestrzeni ostatnich 10 lat. Przypomnę tylko, że do 2023 roku w ramach programu rewitalizacji wyremontujemy kompleksowo 170 kamienic. Przed nami w najbliższych latach finały niezwykłych inwestycji – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak wybrać się na wirtualny spacer?

Projekt spaceru wykorzystuje  technologię 360°, dzięki czemu można go odbyć nie tylko za pośrednictwem ekranu komputera, czy telefonu komórkowego, ale również używając okularów VR.

- Przez ostatnie lata monitorowaliśmy inwestycje objęte procesem rewitalizacji i pozyskiwaliśmy dokumentację, aby móc jak najdokładniej odwzorować zmiany, które zachodzą i będą zachodzić w przestrzeni miejskiej Łodzi. Naszym celem było zaprezentowanie mieszkańcom w przystępny sposób zebranych materiałów i stworzonych przez nas makiet 3D. Podczas wirtualnych spacerów użytkownicy mogą zobaczyć jak dany obszar będzie prezentował się po zakończeniu prac remontowych. Wycieczka po odnowionej Łodzi jest interaktywna – oprócz strony wizualnej zawiera klikalne znaczniki, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o wskazanym obiekcie, a także przejść do łódzkiego portalu rewitalizacji, na którym znajduje się szczegółowy opis każdej inwestycji -mówi Mariusz Stepniewski, kierownik Zespołu Informatyki i Baz Danych Miejskiej Pracowni Urbanistycznej

Wirtualne spacery po Włókienniczej i Ogrodowej

Wirtualny spacer po ulicy Włókienniczej i pasażu Hilarego Majewskiego ----> Zobacz Włókienniczą w 3D

Wirtualny spacer po okolicy ulicy Ogrodowej ----> Zobacz Ogrodową w 3D 

Wizualizacje powstały w ramach projektu UE „Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi". Stworzył je zespół pracowników Miejskiej Pracowni Urbanistycznej we współpracy z Zarządem Inwestycji Miejskich, Łódzkim Ośrodkiem Geodezji, Biurem Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UM oraz biurami architektonicznymi.

Kontakt