Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 20 maja 2022

Trwa układanie asfaltu na Jaracza. Kiedy koniec remontu?

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Modernizacja ul. Jaracza to ponad kilometr nowej... więcej

czwartek, 19 maja 2022

Rewitalizacja przy Rewolucji 1905 r. Tak pięknieją trzy kamienice

ML / ŁÓDŹ.PL

Kończy się kompleksowa modernizacja trzech... więcej

Remont willi przy Sienkiewicza 26. W dawnym kasynie milicyjnym znów będzie gwarno

ML / ŁÓDŹ.PL

Było milicyjne kasyno, a będzie restauracja i... więcej

Trzy ulice w Nowym Centrum Łodzi już gotowe. Jak wyglądają i jak się będą nazywać?

W Nowym Centrum Łodzi gotowe są już trzy nowe drogi. Chociaż roboczo wciąż jeszcze nazywane są A, B i C, wiadomo już, jak chcą je nazwać łodzianie.

Nowe Centrum Łodzi (NCŁ) to obszar obejmujący ponad 100 hektarów w centrum miasta, ograniczony ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. Największa nowa ulica NCŁ przecina ten kwartał na pół i biegnie od ul. Traugutta do Tuwima. Odchodzą od niej dwie mniejsze – jedna do ul. Kilińskiego, druga do Sienkiewicza.

 - Budowa trzech ulic w Śródmieściu zaczęła się od prac wyburzeniowych. Rozebraliśmy między innymi dawną siedzibę straży miejskiej przy ul. Kilińskiego. Uporządkowaliśmy ten obszar, tak aby był przede wszystkim funkcjonalny i spełniał potrzeby mieszkańców - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak będą się nazywać nowe ulice?

Ulice roboczo nazywamy jeszcze A, B i C, ale już wiemy jak chcą łodzianie je nazwać - podczas głosowania Vox Populi najczęściej pojawiały się nazwy: Pobóg-Malinowskich, Antoniego Szrama, harcmistrza Janusza Boisse'a  oraz Marii Kwaśniewskiej. Decyzję podejmą radni.

Uspokojony ruch i zieleń

Ulice, które połączyły ul. Traugutta z ul. Tuwima oraz ul. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza, będą miały uspokojony ruch, wyniesione skrzyżowania i zostaną podłączone do miejskiego systemu monitoringu. Będzie tu dużo zieleni: ponad tysiąc krzewów i bylin oraz przeszło trzydzieści drzew. Wśród nowych nasadzeń pojawiły się 22 grusze drobnoowocowe i 11 wiśni piłkowanych. Do tego stylowa mała architektura czyli ławki, latarnie, stojaki i miejsca parkingowe.

Rewitalizacja centrum Łodzi

Budowa nowych ulic to jeden z elementów programu rewitalizacji centrum Łodzi. Realizacja projektu ma doprowadzić do stworzenia atrakcyjnych przestrzeni na obszarach do tej pory zaniedbanych. Wytyczone w starej tkance miejskiej przebicia i budowa nowych pasaży dla pieszych oznaczają możliwość przejścia przez centrum krótszą drogą, dla mieszkańców - życie w uporządkowanej, zielonej przestrzeni, a dla przedsiębiorców - szansę na zainwestowanie przy nowo wytyczonej ulicy.

Wartość inwestycji to: 27 mln złotych


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt