Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 30 czerwca 2022

Wyścig Solidarności 2022. Zmiany w ruchu i rozkładach komunikacji MPK Łódź

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W sobotę (2 lipca) odbędzie się wyścig... więcej

środa, 29 czerwca 2022

Wigencja prawie gotowa! Na efekty tej rewitalizacji czekają wszyscy [ZDJĘCIA]

ML / ŁÓDŹ.PL

Nie tylko teatr, biblioteka i rodzinna... więcej

Trwa remont Muzeum Sztuki w Łodzi. Konserwatorska renowacja fasad

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Rozpoczął się remont elewacji Muzeum Sztuki ms1... więcej

Ekologiczne dotacje na nową zieleń lub wodę z deszczu. Budżet - 600 tys. zł

Chcesz zazielenić swoje podwórko? A może łapać deszczówkę, którą wykorzystasz potem do podlewania roślin? Urząd Miasta Łodzi ogłosił konkursy na dofinansowanie takich proekologicznych pomysłów. Wnioski można składać do 3 czerwca. Do rozdysponowania jest łącznie 600 tys. zł.

W poprzedniej edycji konkursu z dotacji skorzystała wspólnota mieszkaniowa z ul. Gdańskiej 77. Na sporej części podwórza powstał dzięki temu piękny ogród -  mat. prasowe
W poprzedniej edycji konkursu z dotacji skorzystała wspólnota mieszkaniowa z ul. Gdańskiej 77. Na sporej części podwórza powstał dzięki temu piękny ogród , mat. prasowe

– Zapraszamy zarówno wspólnoty mieszkaniowe, jak i prywatnych właścicieli oraz grupy sąsiedzkie, które chcą poprawić mikroklimat na kawałku swojego osiedla. Wnioskodawca musi mieć tylko prawo do dysponowania nieruchomością. O dotację na zagospodarowanie deszczówki można się starać na terenie całego miasta, a na zazielenianie podwórek – tylko na tzw. obszarze rewitalizacji – mówi Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.

W przypadku konkursu na zazielenianie dotacja może być przeznaczona na nasadzenie roślin wieloletnich (wraz z przygotowaniem terenu) lub urządzenie trawników i/lub łąk kwietnych. Dotacje na deszczówkę można wydać na inwestycje obejmujące wykonanie systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych oraz roztopowych. Mogą to być np. zbiorniki na deszczówkę wraz z instalacją podłączenia do rynny, systemy bioretencji (np. ogrody deszczowe), zastosowanie nawierzchni przepuszczalnej czy systemy nawadniania gleby z wykorzystaniem wody deszczowej.

Wnioski na udzielenie dotacji należy składać do 3 czerwca. Drogą elektroniczną (skan lub wersja edytowalna) na adres e-mail: lckm@uml.lodz.pl (maksymalny rozmiar wiadomości z załącznikami możliwy do doręczenia wynosi 20 MB) lub w tradycyjnej, papierowej formie – w Łódzkim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 110 (wejście od pasażu Schillera).

Więcej informacji: 

  • uml.lodz.pl/ekoportal
  • w sprawach organizacyjnych i finansowych – tel. (42) 272 64 17,
  • w zakresie merytorycznym dot. inwestycji – tel. (42) 272 65 73, (42) 272 65 72.
Kontakt