Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 20 czerwca 2022

Wymień piec na ekologiczny! To ostatnie dni na złożenie wniosku [SZCZEGÓŁY]

red / ŁÓDŹ.PL

Wnioski o dofinansowanie wymiany „kopciuchów” na... więcej

Nowa inwestycja przy ul. Żeromskiego. Powstaną tu mieszkania i lokale użytkowe

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Coraz wyraźniej rysuje się w Łodzi trend... więcej

Kilińskiego zamknięta dla ruchu przez naprawy. Objazdy i zmiany tras MPK Łódź

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Od 25 czerwca do końca wakacji nie przejedziemy... więcej

Leją już asfalt na Brzeźnej. To ostatni etap remontu. Kiedy koniec prac?

Rozpoczęło się wylewanie nowego asfaltu na remontowanych ulicach Sienkiewicza i Brzeźnej, co jest już ostatnim akcentem prowadzonych tam inwestycji.

Na zdjęciu prace trwające u zbiegu ulic Sienkiewicza i Brzeźnej.

Ul. Sienkiewicza jest modernizowana od ul. Wigury do ul. Tylnej, gdzie wymieniona została już podbudowa jezdni i chodniki. Na połowie ciągu drogi, na której utrzymano jednokierunkowy ruch pojazdów, wykonano nową nawierzchnię. Właśnie rozpoczęto układanie warstwy wiążącej asfaltu na ul. Brzeźnej oraz jej skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Te prace potrwają do czwartku, 19 maja. Całość modernizacji ul. Sienkiewicza zakończy się do wakacji.

Ku końcowi zmierzają też prace remontowe prowadzone na innych ulicach, np. ul. Jaracza, ul. A. Struga i ul. 6 Sierpnia. W przygotowaniu są kolejne inwestycje, które mają poprawić jakość łódzkich dróg. Jeszcze w tym roku ekipy remontowe mają pojawić się m.in. na ulicach: Aleksandrowskiej, Olechowskiej, Śląskiej, Kaczeńcowej, Telefonicznej, Maratońskiej, Popiełuszki czy Nowe Sady. Naprawionych ma zostać ponad 40 ulic w całym mieście – ok. 70 km dróg.

Kontakt