Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 30 czerwca 2022

Wyścig Solidarności 2022. Zmiany w ruchu i rozkładach komunikacji MPK Łódź

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W sobotę (2 lipca) odbędzie się wyścig... więcej

środa, 29 czerwca 2022

Wigencja prawie gotowa! Na efekty tej rewitalizacji czekają wszyscy [ZDJĘCIA]

ML / ŁÓDŹ.PL

Nie tylko teatr, biblioteka i rodzinna... więcej

Trwa remont Muzeum Sztuki w Łodzi. Konserwatorska renowacja fasad

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Rozpoczął się remont elewacji Muzeum Sztuki ms1... więcej

Trwa układanie asfaltu na Jaracza. Kiedy koniec remontu?

Modernizacja ul. Jaracza to ponad kilometr nowej nawierzchni i chodników. Mocno już zniszczona jezdnia pełna nierówności i pozimowych dziur wkrótce mocno się zmieni. Zaglądamy na plac budowy, żeby ocenić postępy prac.

Na zdjęciu prace przy układaniu nowej nawierzchni na odcinku Jaracza pomiędzy Uniwersytecką a Sterlinga.

Na całej długości wymieniona zostanie podbudowa drogi, aby służyła na lata. Ułożone zostaną nowe chodniki i nawierzchnia. Na odcinku między ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i Sterlinga już na przełomie marca i kwietnia ułożona została pierwsza warstwa asfaltu. Prace te kontynuowane są obecnie na kolejnym odcinku pomiędzy ulicami Sterlinga i  Uniwersytecką. Na całej szerokości wykonana została warstwa wiążąca asfaltu. Prace prowadzone są również w stronę ul. Kopcińskiego, gdzie wykonywana jest nowa konstrukcja drogi. Całą nową ul. Jaracza pojedziemy po wakacjach.

Ulica Jaracza to jedna z kilkudziesięciu dróg, na których rozwiązany zostanie problem z ubytkami i wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Prace trwają również na ul.  Struga, Sienkiewicza i 6 sierpnia, gdzie również w wakacje zakończą się roboty. 

Niebawem wystartują kolejne inwestycje. W 2022 r. remonty i modernizacje zaplanowano na ponad 40 ulicach w całym mieście. To ok. 70 km nowych, równych dróg.

Kontakt