Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 26 lutego 2025

Parkingi wielopoziomowe w Łodzi. Wiemy, kiedy będą gotowe [SZCZEGÓŁY]

JT

Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi nie... więcej

wtorek, 25 lutego 2025

Nowe drogi w Śródmieściu w Łodzi. Gotowe ulice i plany na 2025 rok [MAPA]

WS

Śródmieście Łodzi z roku na rok pięknieje. W... więcej

poniedziałek, 24 lutego 2025

Nowe życie starej przędzalni na Księżym Młynie. Wiemy, co tam powstanie! [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Odżywa projekt odnowy niszczejącej od lat części... więcej

Mikrogranty w Łodzi. Łodzianie zgłosili aż 129 pomysłów. To rekord!

Rekordową liczbę 129 wniosków złożyli łodzianie w tegorocznym Miejskim Programie Mikrograntów. Spośród nich wyłonione zostanie ponad 30 projektów, które trafią do realizacji z dofinansowaniem od miasta wynoszącym do 5 tys. zł.

Na zdjęciu jedno z przedsięwzięć zrealizowanych w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów, skierowane na integrację sąsiedzką.

To już V edycja programu, a zgłoszone pomysły są bardzo różnorodne – od poprawy estetyki przestrzeni miejskiej, przez wspólne sąsiedzkie działania, aż po rekreację i integrację społeczną. Większość dotyczy zazieleniania podwórek, aktywnego spędzania wolnego czasu, edukacji ekologicznej, prozdrowotnej i obywatelskiej. Pojawiły się także projekty dotyczące integracji z nowymi mieszkańcami, w szczególności z osobami doświadczonymi przez wojnę w Ukrainie.

– O mikrogranty mogą ubiegać się zarówno fundacje czy stowarzyszenia, jak i mieszkańcy zebrani w nieformalne grupy. Wystarczą trzy osoby, które poparły projekt – informuje Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej.

Teraz wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Listę zwycięskich projektów poznamy pod koniec czerwca, a realizacja wszystkich pomysłów przewidziana jest na okres od 1 lipca do 30 listopada.

Kontakt