Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Spacerem po łódzkiej rewitalizacji

Koordynatorzy rewitalizacji z 13 województw spotkali się podczas dwudniowej wizyty w Łodzi. Spotkanie odbyło się w ramach międzyregionalnej sieci Zespołów ds. Rewitalizacji, a zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi.

Na zdjęciu Pałac Izraela Poznańskiego oraz przędzalnia jego zakładów włókienniczych, w której obecnie znajduje się hotel

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele regionów: dolnośląskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego. Mieli oni okazję zapoznać się dotychczasowym efektami łódzkiej rewitalizacji zarówno na płaszczyźnie społecznej, jaki i infrastrukturalnej.

Uczestnicy rozpoczęli wizytę krótkim wprowadzeniem do projektów rewitalizacyjnych, realizowanych w Łodzi, które odbyło się gruntownie zmodernizowanej siedzibie filii Biblioteki Miejskiej przy ul. Gdańskiej 8. Następnie zaproszeni zostali na spacer po zrealizowanych lub nadal trwających inwestycjach, najlepiej charakteryzujących łódzką rewitalizację, jak: Gdańska 1, ul. Ogrodowa, Bulwary Północne, Wschodnia 20 i 23, Pomorska 11, plac Wolności, Pasaż Róży, praca „Narodziny Dnia” Wojciecha Siudmaka przeniesiona na elewacje oficyn otaczających podwórko kamienicy przy ul. Więckowskiego 4, ul. Włókiennicza wraz z Pasażem Majewskiego, skwer im. Aliny Margolis-Edelman i sąsiedni Targ Jaracza, dworzec Łódź Fabryczna, EC1, ul. Tuwima, ul. Sienkiewicza 56 i 79. Spacer zakończył się na OFF Piotrkowska. Intensywny program dnia zakończyła dyskusja i omówienie spraw bieżących, dotyczących funkcjonowania sieci.

Drugiego dnia uczestników gościło Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw OPUS, gdzie odbyło się spotkanie z zespołem organizacji, na którym dyskutowano m.in. o roli organizacji pozarządowej w procesach rewitalizacji, cross-financingu w przedsięwzięciach rewitalizacyjnych, mikrograntach, jako źródle finansowania projektów rewitalizacyjnych czy też codziennej praktyce komitetów rewitalizacji.

Kontakt