Łódź Rewitalizuje

Bednarska bez dziur. Remont nawierzchni rozpocznie się jeszcze w lipcu

Mocno wyeksploatowana ul. Bednarska doczeka się nowej nawierzchni i chodników. Start prac już 11 lipca.

Na zdjęciu ul. Bednarska w pobliżu skrzyżowania z ul. Pabianicką.

Kompleksowy remont przejedzie w tym roku ul. Bednarska. Na całej długości, od Pabianickiej do Rzgowskiej, zostanie wykonana nowa podbudowa jezdni oraz dwie warstwy asfaltu – wiążąca i ścieralna. Ponadto, wykonawca wybuduje betonowe ławy przystanków autobusowych, aby zatrzymujące się pojazdy nie powodowały kolein. Bednarska zmieni się również dla pieszych. Powstaną nowe chodniki wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych.

Kiedy rozpoczną się prace?

Prace na ul. Bednarskiej rozpoczną się w poniedziałek, 11 lipca. W pierwszym etapie ograniczenia w ruchu pojawią się na odcinku od Rzgowskiej do Unickiej. Ten odcinek drogi będzie dostępny dla kierowców tylko w jednym kierunku, jadących w stronę ul. Pabianickiej.

Zmienioną trasą w kierunku Olechowa będzie kursować linia 72, która pojedzie od placu Niepodległości przez Rzgowską do Broniewskiego. Jadąc na Złotno trasa się nie zmieni i będzie przebiegać Rzgowską, Bednarską i Pabianicką.

W tym roku na łódzkie ulice została przeznaczona rekordowa kwota pół miliarda złotych. To zarówno duże unijne inwestycje, modernizacje dróg, remonty nawierzchni, jak i cząstkowe naprawy. Niebawem kolejne remonty m.in. na Wiączyńskiej, Maratońskiej, Olechowskiej czy Franciszkańskiej.

Kontakt