Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 5 października 2022

Najpiękniejsze drewniane budynki w Łodzi. Niepowtarzalny klimat! [ZDJĘCIA]

red

Miasto rewitalizacji – to określenie pasuje do... więcej

Tunel średnicowy pod Łodzią. Faustyna znów drąży. Jak idą postępy prac?

JB

Po krótkiej przerwie tarcza Faustyna znów drąży... więcej

Niezwykłe znalezisko na placu Wolności. To stacja paliw

red

Podczas remontu placu Wolności dokonano... więcej

Dziura przy Piotrkowskiej 58 przestanie straszyć? PGE sprzedaje działkę

W miejscu dawnej kamienicy przy Piotrkowskiej 58 od dawna zieje dziura. Mimo obietnic PGE Dystrybucja nie odbudowało wyburzonego przez siebie budynku. Teraz jednak wystawiło na sprzedaż działkę po nim.

Na zdjęciu luka we wschodniej pierzei ulicy Piotrkowskiej, którą niegdyś wypełniała kamienica pod numerem 58

Historia kamienicy przy Piotrkowskiej 58

Kamienicę w 2007 r. kupił Zakład Energetyczny Łódź. Miał tam umieścić swoją siedzibę. Firma otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynku pod warunkiem odbudowania kamienicy w jej historycznym kształcie. Do niczego takiego nie doszło – Łódzki Zakład Energetyczny stał się częścią PGE Dystrybucja. Nowy podmiot nie miał już w planach budowy nowej siedziby. Dziura powstała po wyburzeniu na lata stała się charakterystycznym, choć jednocześnie smutnym elementem reprezentacyjnej ulicy miasta.

PGE Dystrybucja sprzedaje działkę

To może się wkrótce zmienić. Ostatnio spółka wystawiła na sprzedaż posiadane przez siebie działki pod adresami Piotrkowska 58 oraz 56/58 (ten drugi adres obejmuje obszar w głębi terenu). Pierwszą działkę wyceniono na 9 944 400 zł, drugą na 2 550 600 zł. PGE sprzedaje obie działki łącznie, cena wywoławcza to 12 mln zł. netto. Chętni na zakup mają czas do końca sierpnia, aby wziąć udział w przetargu, należy wnieść wadium w wysokości 1 200 000 zł.

Wróci kamienica?

Jeśli nabywca działki faktycznie się znajdzie, najprawdopodobniej pod adresem Piotrkowska 58 znów zobaczymy kamienicę. Tak wynika z planu zagospodarowania przestrzennego. Do nowego właściciela będzie należeć decyzja, czy ewentualnie wybudowanemu budynkowi nada charakter mieszkalny czy też usługowy.

Kontakt