Łódź Rewitalizuje

100 tys. zł w konkursie na zieloną przestrzeń miejską. Projektuj i zmieniaj Łódź!

W konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Przestrzenie Miejskie” zorganizowanym przez Biuro Architekta Miasta do wygrania jest łącznie aż 100 tys. zł. Trzy kategorie konkursowe czekają na tych, którzy wykażą się pomysłowością i umiejętnością projektowania.

Na zdjęciu niewielki skwerek na podwórku kamienicy przy ul. Włókienniczej

Celem konkursu jest poprawa jakości przestrzeni publicznych. Uczestnicy mogą składać prace konkursowe w trzech kategoriach:

  • park kieszonkowy – obszar przy skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Struga,
  • podwórko miejskie – podwórko Piotrkowska 113,
  • przebicia wewnątrzkwartałowe – koncepcja zagospodarowania zielonych ścian na nowopowstałych przebiciach wewnątrzkwartałowych w centrum miasta.

Prace konkursowe powinny w swoich propozycjach zawierać miejsca wypoczynku oraz rekreacji dla mieszkańców Łodzi. Oczekiwane są rozwiązania, które stworzą unikalną, w pełni wartościową i multifunkcjonalną przestrzeń publiczną.

Harmonogram konkursu:

14.11.2022 do godz. 16:00 – składanie prac konkursowych – Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, Piotrkowska 110 (wejście od Pasażu Schillera);

25.11.2022 – zakończenie prac Sądu Konkursowego, ogłoszenie wyników Konkursu, dyskusja i wystawa pokonkursowa – Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi, al. Kościuszki 19;

25.11.2022-9.12.2022 – wystawa pokonkursowa

Podane terminy mogą ulec zmianie, o czym poinformuje strona organizatora.

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej puli 100 tys. zł.

Szczegółowe informacje znajdują się W TYM MIEJSCU

Kontakt