Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 grudnia 2023

Legionów zmienia się na naszych oczach! Remonty kamienic i ulicy wrą [ZDJĘCIA]

ML

Trwa wielka przebudowa ul. Legionów. Jak postępują... więcej

czwartek, 30 listopada 2023

Skarby ulicy Gdańskiej. Znasz wszystkie te miejsca? [ZDJĘCIA]

red

Czasem nawet najlepiej znane ulice okazują się...... więcej

środa, 29 listopada 2023

Remont Wojska Polskiego. Najnowszy raport z inwestycji na Bałutach [ZDJĘCIA]

ML

Do zakończenia zmierzają prace przy przebudowie... więcej

Jak będzie wyglądał remont ul. Mielczarskiego?

Szczegóły dotyczące prac, których początek planowany jest na 15 listopada, mogli poznać mieszkańcy ul. Mielczarskiego podczas spotkania, które odbyło się 27. października w Szkole Podstawowej nr 23. Pojawiła się liczna grupa osób zainteresowanych zbliżającym się remontem.

Rozmowę z mieszkańcami prowadził dyr. Departamentu Rewitalizacji i Sportu - Sławomir Granatowski, szczegóły techniczne prac budowlanych omówili przedstawiciele wykonawcy - firmy Balzola Polska Sp. z o.o, Inżynier Kontraktu a także pracownicy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wykonawca czeka jeszcze na uzgodnienie tymczasowej organizacji ruchu i planuje rozpoczęcie prac po świątecznym długim weekendzie czyli od 15 listopada. Firma poprosiła o zaparkowanie wszystkich pojazdów w tym terminie poza ul. Mielczarskiego, tak by możliwe było frezowanie nawierzchni całej ulicy, co powinno zająć jeden dzień (informacje  na ten temat będą jeszcze przekazywane mieszkańcom). Następnie prace będą kontynuowane w sześciu etapach - rozpoczynając od strony ul. Gdańskiej. Roboty będą toczyć się kolejno na odcinkach obejmujących ok. 1/3 długości ulicy - najpierw po stronie północnej a następnie południowej. Dzięki takiemu zaplanowaniu prac zachowana zostanie przejezdność na całej długości Mielczarskiego a także możliwość korzystania z części miejsc parkingowych. Uprzedzono mieszkańców, że ze względów technicznych niektóre miejsca parkingowe będą zarezerwowane na tzw. "mijanki" umożliwiające przejazd ciężkiego sprzętu od strony ul. Cmentarnej (dla mieszkańców zachowany będzie przejazd jednokierunkowy od strony ul. Gdańskiej). Wykonawca zapewnił także o zachowaniu możliwości dojazdu oraz dojścia do posesji przez cały okres remontu. W przypadku szczególnych potrzeb (np. pojazdy dostawcze czy transport dla osób z niepełnosprawnością) mieszkańcy proszeni są o bezpośredni kontakt z kierownikiem budowy i ustalanie dogodnych rozwiązań z wyprzedzeniem aby w miarę możliwości uniknąć uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami.
Podczas dyskusji mieszkańcy zwrócili uwagę na konieczność zastosowania odpowiedniego rodzaju materiałów wykończeniowych wskazując, że ich zdaniem kostka na wyremontowanym odcinku ul. Gdańskiej staje się śliska np. po opadach deszczu. Spora część dyskusji dotyczyła miejsc parkingowych, zarówno jeśli idzie o okres remontu jak też docelowe rozwiązania. Pojawił się postulat umożliwienia lokatorom ul. Mielczarskiego korzystania z abonamentów przysługujących dla mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania (ul. Milczarskiego nie jest objęta SSP). Przedstawiciele Miasta zobowiązali się sprawdzić czy istnieje taka możliwość.
W toku rozmowy podjęto także kwestię zachowania drzewostanu - zgodnie z projektem 2 drzewa zostaną przesadzone a pozostałe zachowane, pojawią się także nowe nasadzenia.
Na koniec spotkania poproszono wszystkich o zgłaszanie uwag i problemów do Wykonawcy na miejscu oraz wyznaczonych pracowników ZIM (ponieważ często pracują w terenie rekomendowane jest wysyłanie informacji pocztą elektroniczną). 

Całość prac zgodnie z podpisaną umową powinna zamknąć się w 10 miesiącach. Wszyscy liczymy, że pogoda będzie sprzyjać robotnikom i na jesieni 2023 będziemy mogli cieszyć się odnowioną, bardziej przyjazną mieszkańcom przestrzenią.

 

 

Kontakt