Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 kwietnia 2026

Nowa świetlica przy Rewolucji w Łodzi. Przyjdź na wielkie otwarcie! [PROGRAM]

red

Na mapie Łodzi pojawiło się nowe miejsce, które... więcej

Neony kultowych kin w Łodzi znów zabłysną! W nowym pasażu powstaje wyjątkowa galeria

red

Polesie, Bałtyk, Zachęta, Włókniarz - pamiętacie... więcej

środa, 22 kwietnia 2026

Remont Rzgowskiej w Łodzi. Wiemy, kiedy drogowcy zaczną prace! [MAPY]

TAnd

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy... więcej

Kilińskiego wciąż bez tramwajów. Nie ma decyzji o rozbiórce zawalonej kamienicy

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wydał w piątek (25 listopada) decyzji o rozbiórce zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. Ruina, która blokuje ruch tramwajów po ulicy, ma szansę zniknąć dopiero na przełomie stycznia i lutego 2023 r.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Kilińskiego 49. Widoczny fragment zawalonej kondygnacji

Od 1,5 roku miasto czeka na możliwość rozebrania kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. W budynku zawaliły się częściowo stropy, a rozebranie go długo uniemożliwiał wpis do rejestru zabytków. Potem z wydaniem opinii zwlekała Wojewódzka Konserwator Zabytków. Grożąca zawaleniem kamienica sprawiła, że trzeba było zamknąć część ulicy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma wydać decyzję nakazującą rozbiórkę nieruchomości przy ul. Kilińskiego 49. W piątek (25 listopada) zwołał w tej sprawie tzw. rozprawę administracyjną. Decyzji jednak nie wydał. Chce poddać dodatkowej analizie dokumenty związane z zabezpieczeniem sąsiednich budynków na czas planowanej rozbiórki.

Decyzja PINBUD może zapaść w połowie grudnia. Jeśli inspektor nadzoru budowlanego nada rozbiórce rygor natychmiastowej wykonalności, prace powinny rozpocząć się po 6 tygodniach. W tym czasie musi zostać wybrana firma wykonująca rozbiórkę.

Na powrót tramwajów na ul. Kilińskiego musimy więc jeszcze poczekać.

Kontakt