Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Remont Rewolucji 1905 r. Czas na odcinek od Sterlinga do pl. Pokoju. Kiedy start prac?

Kończy się wymiana nawierzchni ulicy między Kilińskiego i Sterlinga. Drogowcy wejdą zaraz na kolejny odcinek w stronę pl. Pokoju.

Na zdjęciu odcinek ul. Rewolucji 1905 r., który podlegał będzie pracom remontowym (przy skrzyżowaniu z ul. Sterlinga)

Rewolucji 1905 r. to kolejna łódzka ulica, która na całej długości będzie miała wyremontowaną nawierzchnię. W 2022 r. podobny remont zakończył się na ul. 6 Sierpnia.

Pierwszy odcinek ul. Rewolucji 1905 r., od ul. Piotrkowskiej do ul. Wschodniej, został wyremontowany w ramach programu rewitalizacji, podobnie jak drugi – od skrzyżowania z ul. Wschodnią do ul. Kilińskiego. Ulica zyskała równą jezdnię, proste chodniki, drzewa i ławki. Drogowcy zamontowali też nowe oświetlenie i wyznaczyli miejsca parkingowe.

Remont Rewolucji 1905 r. – prace nie zwalniają tempa

Teraz trwa – podzielona na dwa etapy – przebudowa odcinka między skrzyżowaniem z ul. Kilińskiego a pl. Pokoju koło ul. Uniwersyteckiej. Drogowcy kończą właśnie prace na części od ul. Sterlinga w kierunku centrum. Prowadzone są one połówkowo, pod ruchem, aby możliwe było zachowanie przejazdu. Najpierw ekipa wymieniła nawierzchnię i chodniki po stronie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, a teraz kończą się prace po północnej stronie i wykańczane są m.in. wjazdy do posesji.

Jeszcze w tym miesiącu drogowcy wejdą na odcinek na wschód od ul. Sterlinga. Tam prace również będą prowadzone pod ruchem i powinny zakończyć się jeszcze w 2023 r.

Kontakt