Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Remont przy Roosevelta 15. W dawnym banku będą obradowali radni sejmiku [ZDJĘCIA]

Za kilka miesięcy skończy się remont zabytkowego gmachu dawnego Banku Kredytowego przy ul. Roosevelta. Jego niewątpliwą ozdobą jest główna sala z przeszklonym dachem.

Kolaż stworzony z czterech zdjęć, z których pierwsze (u góry po lewej stronie) pokazuje elewację budynku od strony ulicy, a pozostałe trzy pokazują wnętrza budynku podczas kończącego się remontu

Rewitalizacja zmierza do finału

Program rewitalizacji w kwartale pomiędzy ul. Piotrkowską i ul. Sienkiewicza zmierza do finału. Niedawno skończyła się tam przebudowa fabryki, w której urządzana jest nowa siedziba Teatru Pinokio, a wcześniej wykonano remont zabytkowego domu przy ul. Roosevelta 17, w którym odrestaurowano piękne polichromie na dachu.

Obok, pod numerem 17, w ostatnim na liście budynku do remontu w tzw. kwartale 6, prace remontowe są na finiszu. To dawny gmach Banku Wzajemnego Kredytu Przemysłowców Łódzkich. Status budynku miał oczywiście wpływ na jego wystrój, który dzięki inwestycji odzyskuje oryginalny blask.

Roosevelta 15 - jak postępują prace?

Ekipa remontująca budynek zakończyła już prace związane z przebudową pomieszczeń, renowację sztukaterii, stolarki, polichromii czy boazerii. W obiekcie rozprowadzono nowe instalacje, położono parkiety, urządzono pomieszczenia techniczne i łazienki oraz zainstalowano grzejniki. W gmachu zainstalowana została także windę, jak również nowe okna i drzwi.

– Inwestycję zamkniemy w II kwartale tego roku. Do wykonania zostały już głównie prace wykończeniowe. Kończą się prace przy renowacji polichromii w głównej klatce schodowej i renowacji świetlika nad salą główną, tapetowanie oraz montaż iluminacji na elewacji frontowej. Niebawem gotowe będą także po renowacji wrota i drzwi zewnętrzne oraz zachowane meble – opowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Inwestycja przy ul. Roosevelta 15 jest realizowana wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i to właśnie na jego potrzeby modernizowany jest zabytkowy gmach banku. Będą tu m.in. organizowane posiedzenia sejmiku województwa.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt