Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Tobaco Park II. Wiecha na wieży zapowiada końcową fazę budowy! [ZDJĘCIA]

Symboliczna wiecha zwieńczyła najwyższy budynek Tobaco Park II, inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez Grupę Arche w trójkącie ul. Kopernika, al. Włókniarzy i al. Mickiewicza.

Kolaż składający się ze zdjęcia stanu aktualnego inwestycji (po lewej stronie) oraz wizualizacji ukończonej inwestycji (po prawej stronie)

To tradycyjny znak zakończenia prac konstrukcyjnych, co dla każdej inwestycji jest momentem przełomowym. Uwagę przechodniów przyciągają też błyskające światełkami choinki, ustawione na kilku kondygnacjach gmachu jeszcze w okresie przedświątecznym.

Tobaco Park II - wyróżniający się budynek

Wielorodzinny Tobaco Park II jest budową mocno wyróżniającą się w panoramie tej części miasta. Powstający obok estakady al. Włókniarzy budynek tworzą cztery bryły, z których najwyższa ma 16 kondygnacji (53 m) i jest aktualnie jedną z najwyższych inwestycji budowlanych realizowanych w Łodzi. Nagi beton konstrukcji budynku jeszcze nie zapowiada efektu końcowego, ale architektura gmachu (patrz wizualizacje) ma wpisywać się w istniejącą historyczną zabudowę pierwszej części osiedla Tobaco Park: zrewitalizowanej fabryki Karola Kretschmera z 1875 r., obiektów Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1925 r. oraz Łódzkiej Wytwórni Papierosów. 

Tobaco Park II - ponad 150 mieszkań, podziemny parking i nie tylko

W Tobaco Park II ma być ponad 150 mieszkań. Inwestycja zaoferuje lokatorom podziemny parking oraz dużo zieleni w częściach rekreacyjnych, które powstaną zarówno na wewnętrznym patio budynku, jak i na tarasach widokowych na dachach. Dodatkowo na różnych wysokościach elewacji gmachu zaprojektowano zieleń pnącą. Dla rodzin z dziećmi przewidziano wózkownię i plac zabaw. Na parterze powstaną dwa lokale z przeznaczeniem na działalność handlową i usługową. Na osiedlu ma działać biblioteka funkcjonująca na zasadach bookcrossingu oraz tablica ogłoszeniowa dla mieszkańców. 

Finał budowy przewidziano na koniec 2023 r.

Pierwotnie, jeszcze w 2018 r., Grupa Arche zapowiadała powstanie na tej działce kompleksu wielofunkcyjnego z mieszkaniami, hotelem i częścią biurową. Te plany zweryfikowała jednak pandemia koronawirusa, która spowodowała spadek popytu na powierzchnie komercyjne. Inwestor postanowił zatem skupić się na funkcji mieszkalnej, rozbudowując sąsiednie osiedle Tobaco Park.

Kontakt