Łódź Rewitalizuje

Nowe mieszkania przy Dowborczyków. Co w planach inwestycji? [WIZUALIZACJE]

Przy ul. Dowborczyków 18, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Centrum Łodzi, powstaną nowe mieszkania. Projekt budowy nowych domów wielorodzinnych ogłosiła właśnie firma OKAM Capital.

Wizualizacja nowego budynku, który powstanie w ramach kompleksu realizowanego przez firmę OKAM przy ul. Dowborczyków 18

Nowe osiedle obok Nowego Centrum Łodzi

Nowe osiedle powstanie obok biurowca Łódź.Work, dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa, którą firma OKAM wyremontowała w 2020 r. Na działce o wielkości ok. 6700 mkw. staną cztery budynki (4-, 6- i 9-piętrowe, z podziemną halą garażową), w których będzie 347 mieszkań. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w III kwartale 2023 r. (wydano już pozwolenie na budowę), a ich zakończenie – w III kwartale 2025 r.

– Niezwykle cieszymy się na kolejny projekt w Łodzi. To miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia OKAM, które rozkwita na naszych oczach, mając dalszy, ogromny potencjał rozwoju. Łódź postrzegana jest jako miejsce atrakcyjne do życia i inwestowania. Aktywnie uczestniczymy – zarówno poprzez projekty budowlane, jak i udział w różnych inicjatywach – w jej przeobrażeniu. Dzięki procesowi rewitalizacji przekształcamy zniszczone obiekty, nadając im nowy koloryt. Łączymy to, co najważniejsze, elementy historyczne z nowoczesnymi akcentami – zaznacza Marcin Michalec, prezes zarządu OKAM Capital.

Jak będą wyglądały mieszkania przy Dowborczyków?

Jak zapowiada inwestor, mieszkania będą mieć wysokość do 2,65 m, a także duże okna (tzw. portfenetry). Do niektórych lokali przypisane będą indywidualne tarasy na dachach budynków z bezpośrednim wyjściem z mieszkań. Ściany i filary elewacji parteru mają być wyłożone okładziną z płyt kamiennych lub gresowych w kolorze brunatno-brązowym. Walorem inwestycji ma być też otaczająca ją zieleń – obsadzone roślinnością dziedziniec oraz dachy budynków. O tę żywą zieleń dbać będzie system automatycznego podlewania zbieraną wodą deszczową. Do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe z ładowarkami do pojazdów elektrycznych.

OKAM Capital aktualnie prowadzi już jedną inwestycję w Łodzi – wznosi kompleks czterech budynków mieszkalnych w sąsiedztwie Strefy Piotrkowska 217, w tym dwóch wieżowców o wysokości 11 i 13 kondygnacji w pierzei al. Kościuszki.

Budynki zaprojektowała Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie.

Kontakt