Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 29 maja 2023

Synergia najbardziej ekologicznym biurowcem w Łodzi. Te rozwiązania robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Przy ul. Wólczańskiej są dwa miejskie parki (im.... więcej

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Wielka metamorfoza Mielczarskiego. Ta ulica będzie perłą Starego Polesia [ZDJĘCIA]

Zielony woonerf, odnowione kamienice i wyremontowane podwórka na sąsiedzkie pogawędki. Do tego inwestycje deweloperskie, bo prywatny sektor dostrzegł potencjał miejsca. Tak się zmienia ulica Mielczarskiego na Starym Polesiu.

Kolaż trzech zdjęć przedstawiających prace remontowo-budowlane odbywające się na ul. Mielczarskiego

Krótka ulica Mielczarskiego to aktualnie jeden z większych placów budowy w Łodzi. Trwają tam przebudowa ulicy, remonty kamienic i realizacja prywatnych inwestycji. 

– Na pierwszym odcinku przebudowywanej ulicy, od ul. Gdańskiej do posesji nr 10, zakończyły się prace rozbiórkowe oraz montaż nowych instalacji. Wykonawca przystąpi do budowy nowej drogi. Na kolejnym odcinku ulicy trwają ewidencjonowanie sieci i przygotowania do prac rozbiórkowych. Inwestycje trwają także w kamienicach. Najpierw do użytku oddane zostaną nieruchomości pod numerami 3 i 15, a pod koniec roku zobaczymy w pełnej krasie te pod numerami 22 i 33 – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Remonty kamienic przy ul. Mielczarskiego - raport

Przy ul. Mielczarskiego 15 trwają prace wykończeniowe i porządkowe, wykonawca przygotowuje się do zgłoszenia budynku do odbiorów technicznych. W kamienicy powstały przestronne mieszkania komunalne oraz przestrzeń na placówkę opiekuńczo-wychowawczą. 

Do finału zmierza też remont przy ul. Mielczarskiego 3. W tej chwili trwa renowacja drzwi i okien oraz kończenie prac związanych z dociepleniem elewacji. W budynku powstaje 11 mieszkań komunalnych, dwa lokale przeznaczone na gastronomię i świetlicę twórczą dla najmłodszych.

Pod numerem 22 prowadzone są prace konstrukcyjne, m.in. wymiana i wstawienie nowych nadproży. Trwają też roboty przy wzmacnianiu stropu i ocieplaniu budynku. Natomiast pod numerem 33 w ostatnich tygodniach prowadzone były prace instalacyjne – elektryczne, wodne, gazowe, CO i sanitarne. W oficynach prowadzone są z kolei prace przy tynkowaniu ścian i wylewkach, wykonywany jest także montaż stolarki okiennej i tzw. suchej zabudowy.

Mielczarskiego będzie woonerfem

Kliknij powyższe zdjęcie lub link, aby zobaczyć wizualizacje.

Sama ul. Mielczarskiego zamieniana jest w woonerf. Po przebudowie dalej będzie jednokierunkowa, jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie meandrowany, a na jezdni zamontowane zostaną trzy progi zwalniające. Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca parkingowe i wjazdy do posesji. Przybędzie ławek, stojaków na rowery i koszy. Pojawi się też nowe oświetlenie i poidełko dla zwierząt.

Ul. Mielczarskiego wpadła także w oko deweloperom. Na dwóch sąsiednich działkach, pod numerami 9 i 11, trwa budowa mieszkań na sprzedaż.

 

Warto podejrzeć zakres zmian remontowanych kamienic:

Mielczarskiego 33

Mielczarskiego 3

Mielczarskiego 22


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt