Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 29 maja 2023

Synergia najbardziej ekologicznym biurowcem w Łodzi. Te rozwiązania robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Przy ul. Wólczańskiej są dwa miejskie parki (im.... więcej

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Bulwary Północne to najgorętszy adres w mieście. Tak inwestycje zmieniają Łódź! [MAPA]

Rozciągająca się przy granicy Śródmieścia i Bałut część centrum Łodzi to świetny przykład tego, jak połączenie miejskich i prywatnych inwestycji zmienia spory kawałek miasta. Od ul. Karskiego do ul. Franciszkańskiej trwa wielki festiwal budownictwa, który został określony mianem: „Bulwary Północne”.

Kolaż stworzony z dwóch wizualizacji ukończonych inwestycji, realizowanych przy ulicach Północnej i Ogrodowej oraz planu fragmentu miasta, obejmującego te ulice (po prawej stronie na górze)

Kto jeszcze pamięta, jak ulice Ogrodowa i Północna wyglądały kilka i kilkanaście lat temu? Stacja benzynowa na rogu z ul. Zachodnią? Zrujnowane oficyny na przeciwko parku Staromiejskiego? Opustoszałe fabryki dawnego imperium Poznańskich? Nie tak odległą rzeczywistość trudno dzisiaj przywołać w pamięci. Ten rejon Łodzi zmienia się dziś za sprawą inwestycji miejskich i prywatnych. Powstają tu przestrzenie handlowo-rozrywkowe, biura, mieszkania i hotele, kolejne inwestycje obejmują parki i place.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej, aby zobaczyć, jak już zmienił się ten fragment Łodzi i co jeszcze go czeka w niedalekiej przyszłości.

Kontakt