Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 7 czerwca 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kamienica przy Kilińskiego 49 wreszcie do rozbiórki. Jest prawomocna decyzja!

Kamienica przy Kilińskiego 49 wreszcie zostanie rozebrana. We wtorek, 21 lutego uprawomocniła się decyzja na rozbiórkę wydana przez wydział urbanistyki.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Kilińskiego 49 po zawaleniu się stropów górnych kondygnacji od strony południowo-wschodniego narożnika budynku

W ciągu trzech tygodni powinna być podpisana umowa z wykonawcą na rozbiórkę kamienicy przy Kilińskiego 49. Prace mają potrwać nie dłużej niż 3 miesiące od  zawarcia umowy.

Miasto o rozebranie ruiny, która nie tylko mogła zagrażać przechodniom, ale i wstrzymała kursowanie tramwaju na odcinku ul. Kilińskiego, czekało dwa lata. W budynku zawaliły się częściowo stropy, a rozebranie go długo uniemożliwiał wpis do rejestru zabytków. Potem z wydaniem opinii zwlekała Wojewódzka Konserwator Zabytków. Do jego wykreślenia (wpisu do rejestru) potrzeba było decyzji Ministra Kultury i ten taką wydał, ale odwołał się od niej łodzianin, Wojciech Bednarek. Grożąca zawaleniem kamienica sprawiła, że trzeba było zamknąć część ulicy. A procedury sądowe trwały ponad rok. Gdy wyrok się wreszcie uprawomocnił - trzeba było czekać na opinię konserwatora. Po jej uzyskaniu miasto poszło po zgodę na rozbiórkę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Procedura trwała od listopada, dlatego miasto zdecydowało się skorzystać z innej drogi i złożyć taki sam wniosek o wydanie zgody na rozbiórkę do wydziału urbanistyki i architektury magistratu.

Kontakt