Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Remont Rewolucji na półmetku. Co zostało zrealizowane? [ZDJĘCIA]

Wykonawca prowadzi prace remontowe na pasie południowym ul. Rewolucji na odcinku od ul. Sterlinga do ul. Uniwersyteckiej. Została sfrezowana nawierzchnia asfaltowa na całej długości i rozpoczęto wymianę podbudowy.

Na zdjęciu roboty budowlane trwające na ul. Rewolucji 1905 r.

W sierpniu 2022 r. drogowcy rozpoczęli modernizację kilometrowego odcinka ul Rewolucji 1905 r., między ul. Kilińskiego a placem Pokoju.

Do końca 2022 r. prace prowadzono na odcinku ulic Kilińskiego/Sterlinga. W ramach inwestycji wymieniono podbudowy pod jezdnią, na których została ułożona warstwa wiążąca z mieszanki mineralno - asfaltowej. Wzdłuż jezdni zostały ułożone krawężniki granitowe, wykonano dwa perony autobusowe z betonowymi płytami w polu do zatrzymywania się pojazdów. Ponadto wymieniono nawierzchnię chodników i zjazdów po obu stronach ulicy. Chodniki wykonano z płytek betonowych 25 x 25 cm, natomiast zjazdy są z kostki granitowej. W miejscach przejść dla pieszych, peronów autobusowych znajdują się płytki wskaźnikowe o różnej fakturze, które umożliwiają poruszanie się osobom słabowidzącym i niewidzącym.

Ulica Rewolucji 1905 r. po modernizacji zyska gładką i wzmocnioną nawierzchnię oraz proste chodniki. Inwestycja obejmie także prace przy podziemnych instalacjach i przystankach. Ponadto drogowców zobaczymy przy budowie bezpiecznych wjazdów na posesje oraz miejsc postojowych w zakresie pasa drogowego. W czasie trwania remontu została zapewniona możliwość dojazdu do znajdujących się na remontowym odcinku posesji. Planowane zakończenie inwestycji to wakacje 2023 r.

Kontakt