Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Mieszkania w Łodzi. Osiedle Between przy Targowej powiększa się w trybie lex deweloper [WIZUALIZACJE]

Budomal Estate planuje powiększenie osiedla Between, którego pierwsza część powstaje już przy ul. Dowborczyków. Nową budowę zamierza zrealizować na mocy przepisów specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. Wniosek o lokalizację inwestycji, który musi zaakceptować Rada Miejska, czeka już na rozpatrzenie.

Wizualizacja budynku frontowego, który powstać ma w ramach realizacji inwestycji osiedla Between przy ul. Dowborczyków 12

Budowa osiedla Between rozpoczęła się w połowie 2022 r. od prac ziemnych, realizowanych przy ul. Dowborczyków 12, gdzie ma stanąć 5-kondygnacyjny dom wielorodzinny ze 127 mieszkaniami i podziemnym parkingiem. Po przeprowadzeniu wstępnych robót, które musiały zostać wykonane przed rozpoczęciem zimy (likwidacja kolizji sieci i budowa instalacji ciepłowniczej, zaopatrującej także sąsiednią kamienicę), prace na budowie wstrzymano, wkrótce jednak zostaną wznowione.

Mieszkania w Łodzi. Drugi etap budowy osiedla Between

Drugim etapem inwestycji Between ma być kolejny wielorodzinny budynek, który Budomal Estate chce postawić po sąsiedzku, ale przy ul. Targowej 11. Inwestor sięga po specustawę, bo ułatwia ona realizację inwestycji mieszkaniowych na terenach po dawnej działalności produkcyjnej, a na działce funkcjonowała kiedyś nieistniejąca już Fabryka Maszyn Introligatorskich „Introma”. Planowany gmach będzie mieć wysokość od trzech do siedmiu kondygnacji, na parterze będą lokale przeznaczone na działalność handlową lub usługi, podziemne parkingi i zielone tereny rekreacyjne. Inwestor zapowiada od 105 do 115 mieszkań. 

Jeśli wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej uzyska aprobatę radnych, budowa mogłaby rozpocząć się jeszcze w 2023 r.

Kontakt