Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Start rozbiórki kamienicy przy Kilińskiego 49. Zmiany w organizacji ruchu [SZCZEGÓŁY]

Jeszcze w tym tygodniu ma się rozpocząć rozbiórka zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, 6 maja, po dwóch latach, wrócą tam tramwaje.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Kilińskiego 49. Widoczne zawalone górne kondygnacje w południowo-wschodnim narożniku budynku

Kończy się historia problemów z kamienicą przy ul. Kilińskiego 49. W maju 2021 r. we frontowym budynku zawaliły się stropy. Przez grożącą katastrofą budowlaną nieruchomość trzeba było wstrzymać ruch na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Jaracza. Miasto zamierzało rozebrać zrujnowane budynki, ale niezbędna była zgoda Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dwuletnia historia zmierza właśnie do finału. Nieruchomość została wykreślona z rejestru zabytków, a przed weekendem na teren ma wejść wykonawca, który rozbierze pozostałości po kamienicy.

Zmiany w organizacji ruchu

– Zgodnie z umową wyburzenia potrwają do 5 maja. Wykonawca musi rozebrać zawaloną kamienicę i zabezpieczyć sąsiednie budynki na czas prac. Chodnik po stronie numerów nieparzystych i pasy jezdni w obu kierunkach na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Jaracza będą wyłączone z ruchu. Czasowo będzie zamykany także chodnik po stronie parzystej, kiedy będzie wymagało tego zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy ciężkiego sprzętu – zapowiada Jolanta Baranowska z biura prasowego magistratu.

– Jesteśmy gotowi przywrócić  ruch tramwajowy na ul. Kilińskiego, kiedy tylko wykonawca zakończy prace i zejdzie z placu budowy – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu. – Tramwaje linii 1 będą jeździły na trasie od Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej do skrzyżowania z ul. Milionową. Są tam przygotowane nakładki dla tramwajów dwukierunkowych. Z kolei spod CKiK w stronę Stoków będą jeździły tramwaje linii 17.

Kontakt