Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

ZbieraMY deszczówkę i ZazieleniaMY. Weź udział w projektach i urozmaić swoją przestrzeń

ZbieraMY deszczówkę i ZazieleniaMY – trwa nabór wniosków na działania poświęcone tworzeniu terenów zielonych oraz gromadzeniu wody deszczowej. Łodzianie mogą urozmaicać przestrzeń wokół siebie, jednocześnie pozytywnie wpływając na klimat.

Na zdjęciu przykład zazielenionego niewielkiego obszaru na jednym z łódzkich podwórek

Można założyć osiedlowy ogródek, hodować warzywa albo zbierać deszczówkę. Łodzianie mogą składać wnioski do obu programów jeszcze do 23 marca 2023 roku. – Chcemy umożliwić mieszkańcom realizację własnych pomysłów, które przyczynią się do ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatu – podkreśla Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.

ZbieraMY deszczówkę

To dofinansowanie dotyczy przedsięwzięć obejmujących systemy do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych, w celu ochrony łódzkich zasobów wodnych. Dotacje wykorzystane mogą zostać na: zakup zbiorników na deszczówkę wraz z instalacją do podłączenia do rynny, stworzenie systemów bioretencji, wykonanie nawierzchni przepuszczalnych oraz systemów nawadniania. Łodzianie mogą liczyć na dotację w wysokości 80% poniesionych kosztów koniecznych, nie więcej niż 10 tys. złotych. Wysokość środków przeznaczonych na realizacją zadania w roku 2023 wynosi 300 tys. złotych.

Więcej informacji dostępnych tutaj: Program ZbieraMY

ZazieleniaMY

Program ZazieleniaMY, kierowany do odbiorców mających siedzibę na obszarze rewitalizacji, to działanie służące zmniejszeniu negatywnego zjawiska miejskiej wyspy ciepła, poprzez wprowadzenie zieleni do centrum. Zakres zadań podlegających dofinansowaniu to nasadzenia drzew, krzewów i bylin, zakładanie łąk kwietnych oraz trawników. W tym wypadku łodzianie również mogą otrzymać dotację w wysokości 80% poniesionych kosztów koniecznych, ale nie więcej niż 20 tys. złotych. Wysokość środków przeznaczonych na realizacją zadania w roku 2023 wynosi 400 tys. złotych. W roku 2021 i 2022 łodzianie otrzymali na opisane wyżej działania dedykowane poprawie stanu środowiska łącznie już ponad milion złotych.

Więcej informacji dostępnych tutaj: Program ZazieleniaMY

Kontakt