Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Mielczarskiego w przebudowie. Sprawdzamy, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Przy ulicy Mielczarskiego trwają prace przy budowie wpustów kanalizacyjnych. Ponadto robotników zobaczymy przy pracach brukarskich. Układane są krawężniki oraz kostka. Trwa również budowa sieci nawodnienia zieleni do posesji nr 15 oraz prowadzone są prace w zakresie sieci oświetleniowej do budynku przy ul. Mielczarskiego 11.

Na zdjęciu widok z drona na remontowana ul. Mielczarskiego (widok w stronę wschodnią)

Ul. Mielczarskiego zmienia się w woonerf – miejsce przyjazne do życia i odpoczynku. Nadal będzie ulicą jednokierunkową, ale poza tym ruch zostanie uspokojony, pojawią się zieleńce i nowe meble miejskie. Znajdą się tu także kameralne place idealne do wypoczynku wśród zieleni. Nowa nawierzchnia ulicy zrobiona będzie z jasnych oraz ciemnych pasów płyt i kostki. Ponieważ przy ul. Mielczarskiego mieszka wiele osób, liczba miejsc postojowych zostanie niemal w pełni zachowana. Wygospodarowane zostaną 62 miejsca parkingowe, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami.

Przy ulicy Mielczarskiego pojawią się elementy małej architektury takie jak kosze na odpady (8 szt.), kosz na psie nieczystości, ławki z oparciem i podłokietnikami (17 szt.), stojaki rowerowe (11 szt.), słupki blokujące (separatory) 63 szt., zdrój wody pitnej zewnętrzny (poidełko) 2 szt. 

Więcej zielonych pasaży

W ramach inwestycji powstaną także dwa zielone pasaże. Pierwszy połączy ul. Mielczarskiego i Ogrody Karskiego – wyznaczony zostanie w miejscu dzikiej ścieżki wydeptanej przez mieszkańców pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Drugim pasażem będzie pieszo-rowerowe przebicie obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25. Na nowych drogach pojawi się dużo zieleni. Zasadzone zostaną krzewy i trawy ozdobne. Pojawią się też nowe trawniki. Wartość całej inwestycji (łącznie z pasażami) to 19 mln zł. Termin zakończenia to jesień 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt