Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Wielka metamorfoza pasażu Schillera! Prace już na półmetku. Sprawdzamy postępy [ZDJĘCIA]

Od sierpnia 2022 roku trwają prace modernizacyjne w pasażu Schillera. Z użytkowania jest wyłączony teren od ul. Piotrkowskiej do ul. Sienkiewicza wraz z przyległym parkingiem. Sprawdzamy, jak postępują prace budowlane.

Na zdjęciu pasaż Schillera w trakcie prac budowlanych

– Półmetek za nami. Obecnie prowadzone są roboty ziemne. Trwa układanie podbudowy od strony ul. Piotrkowskiej. W kilku miejscach trwają już prace nawierzchniowe. W 100% zlikwidowano wszystkie kolizje. Obecnie pracownicy montują instalację nawadniania, układają kable oświetleniowe i kanalizację teletechniczną. W najbliższym czasie wykonawca będzie kontynuował prace ziemne oraz przystąpi do budowy przyłączy wodnych i sanitarnych. Zakończy też układanie kabli oświetleniowych – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Pasaż Schillera – zieleń zmienia miasto

Przebudowa pasażu Schillera to rewolucja za sprawą roślin. Przede wszystkim zniknie beton, a pojawią się zieleńce. Zaplanowano nasadzenia 50 nowych drzew, w tym klony oraz grusze drobnoowocowe. Uzupełnieniem wysokiej zieleni będą sosny i cisy posadzone w rabatach i ozdobnych donicach. W projekcie przewidziano również krzewy będące roślinami odpornymi na trudne warunki atmosferyczne (m. in. barwinek, ciemiernik, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, przebiśniegi i zawilce). Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało.

W pasażu pojawią się także posadzkowa fontanna, ławki i stojaki na rowery. Nawierzchnia zostanie wymieniona. Inwestycja przewiduje nowe oświetlenie i montaż monitoringu. Finał przebudowy to IV kw. 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt