Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 1 czerwca 2023

Łódzka Informacja Turystyczna otwarta po remoncie. Tak się zmieniła! [ZDJĘCIA]

red

W środę (31 maja), po gruntownym remoncie, otwiera... więcej

środa, 31 maja 2023

Nowa droga łącząca Wschodnią i Sienkiewicza. Drogowcy wrócili na budowę [ZDJĘCIA]

ML

Prace przy budowie nowej drogi łączącej Wschodnią... więcej

Wielka metamorfoza pasażu Schillera! Prace już na półmetku. Sprawdzamy postępy [ZDJĘCIA]

Od sierpnia 2022 roku trwają prace modernizacyjne w pasażu Schillera. Z użytkowania jest wyłączony teren od ul. Piotrkowskiej do ul. Sienkiewicza wraz z przyległym parkingiem. Sprawdzamy, jak postępują prace budowlane.

Na zdjęciu pasaż Schillera w trakcie prac budowlanych

– Półmetek za nami. Obecnie prowadzone są roboty ziemne. Trwa układanie podbudowy od strony ul. Piotrkowskiej. W kilku miejscach trwają już prace nawierzchniowe. W 100% zlikwidowano wszystkie kolizje. Obecnie pracownicy montują instalację nawadniania, układają kable oświetleniowe i kanalizację teletechniczną. W najbliższym czasie wykonawca będzie kontynuował prace ziemne oraz przystąpi do budowy przyłączy wodnych i sanitarnych. Zakończy też układanie kabli oświetleniowych – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Pasaż Schillera – zieleń zmienia miasto

Przebudowa pasażu Schillera to rewolucja za sprawą roślin. Przede wszystkim zniknie beton, a pojawią się zieleńce. Zaplanowano nasadzenia 50 nowych drzew, w tym klony oraz grusze drobnoowocowe. Uzupełnieniem wysokiej zieleni będą sosny i cisy posadzone w rabatach i ozdobnych donicach. W projekcie przewidziano również krzewy będące roślinami odpornymi na trudne warunki atmosferyczne (m. in. barwinek, ciemiernik, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, przebiśniegi i zawilce). Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało.

W pasażu pojawią się także posadzkowa fontanna, ławki i stojaki na rowery. Nawierzchnia zostanie wymieniona. Inwestycja przewiduje nowe oświetlenie i montaż monitoringu. Finał przebudowy to IV kw. 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt