Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Rewitalizacja. Kamienica przy Mielczarskiego 15 gotowa, trzy w kolejce [ZDJĘCIA]

Pierwsza z czterech miejskich kamienic już gotowa. Budynek przy ul. Mielczarskiego 15 przeszedł gruntowny remont konserwatorski obejmujący przebudowę i modernizację wszystkich pomieszczeń.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Mielczarskiego 15 od strony podwórka

Budynek frontowy został przebudowany, natomiast budynek oficyny poprzecznej oraz budynki gospodarcze rozebrano. Powstały tu dwa komfortowe mieszkania komunalne. Ponadto w kamienicy wygospodarowano przestrzeń dla 14 wychowanków domu dziecka oraz wydzielenie lokali biurowych dla Centrum Administracyjnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Na podwórku, w północno-zachodniej oraz południowo-wschodniej części, pojawiły się nowe drzewa, krzewy, trawy i byliny. Na wolnostojącej konstrukcji stalowej przy elewacjach sąsiednich budynków oraz na elewacji zasadzono pnącza. W centralnej części podwórka znalazł się plac zabaw, a w zachodniej części podest wypoczynkowy, wyniesiony terenowymi stopniami ponad poziom terenu. Pozostały teren utwardzono. Na terenie podwórza stanęły ławki, stojak rowerowy, kosze na śmieci, a także oświetlenie.

Wartość inwestycji to blisko 6 mln złotych. 

 Do końca 2023 roku w ramach programu rewitalizacji zmodernizowane zostaną cztery kamienice - pod numerami 3, 15, 22 i 33. Natomiast ulica - do tej pory zwykła, o charakterze dojazdowym - zmienia się w woonerf o uspokojonym ruchu, z dużą ilością zieleni i uporządkowanymi miejscami parkingowymi. Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt