Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Rewitalizacja. Kamienica przy Gdańskiej 114 w nowej odsłonie. Robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Wypiękniała kamienica przy ul. Gdańskiej 114. Nowe mieszkania komunalne i lokale dla przedsiębiorców czekają na użytkowników.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Gdańskiej 114 od strony ulicy

Zakończyliśmy kompleksową modernizację kamienicy. W ramach prac budowlanych wzmocniliśmy konstrukcję budynku, przebudowaliśmy wnętrza i wymieniliśmy instalacje. Nie była to łatwa inwestycja z uwagi na konieczność podzielenia jej na etapy. Wynikało to z pozyskiwanych środków finansowych, ale dotarliśmy do finału. Gdańska 114 dołącza do listy uratowanych budynków mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W kamienicy oddanych do użytku zostało 10 przestronnych i wyposażonych w media lokali mieszkalnych. Ponadto na zagospodarowanie czekają 2 funkcjonalne lokale usługowe.

Rozkład pomieszczeń jest następujący:

  • 4 lokale mieszkalne – 1 pokój z aneksem kuchennym
  • 3 lokale mieszkalne – 2 pokoje z aneksem kuchennym
  • 3 lokale mieszkalne – 3 pokoje z aneksem kuchennym

Powierzchnia użytkowa mieszkań od 26,60 do 72, 61 mkw.

Gdańska 114, czyli kolejny uratowany zabytek

Remont i przebudowa budynku mieszkalnego realizowana była w etapach. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. W latach 2019 i 2020 zostały wykonane rozbiórki i demontaż elementów konstrukcyjnych. W roku 2021 kontynuowano roboty rozbiórkowe dachu, montaż okien dachowych, wykonywanie kanałów wentylacyjnych oraz wzmacnianie fundamentów budynku. W 2022 r. realizowano roboty budowlane węzła cieplnego i podłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto wymieniono wszystkie instalacje, drzwi i położono nowe podłogi. Prace nie ominęły podwórza, gdzie uporządkowano przestrzeń i zadbano o zieleń. Początek 2023 roku to prace wykończeniowe i porządkowe.

Wartość całkowita inwestycji to blisko 7 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 5 021 428,31 zł.

Kontakt