Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 20 stycznia 2026

Wymiana kopciuchów w Łodzi. Skorzystaj z dofinansowania i zmień system ogrzewania

red

Łódź konsekwentnie realizuje działania na rzecz... więcej

poniedziałek, 19 stycznia 2026

Gdzie znajdziesz geograficzny środek Łodzi? Nie raz tam byłeś! [ZDJĘCIA, MAPA]

red

Na ścianie budynku przy ul. Przędzalnianej, dzięki... więcej

Włókiennicza. Konkurs na lokale kreatywne. Jak wziąć w nim udział?

Autorzy najlepszych pomysłów na działalność z obszaru kultury, sztuki i rękodzieła dostaną szansę na poprowadzenie swoich biznesów w świeżo odnowionych lokalach użytkowych przy ul. Włókienniczej. W ogłoszonym właśnie konkursie liczy się przede wszystkim oryginalność!

Na zdjęciu Galeria Don Trujillo z meksykańskim rękodziełem, która otworzyła się w lokalu przy ul. Włókienniczej 12

Do rozdysponowania jest osiem lokali. Wszystkie znajdują się na parterze, od frontu i mają powierzchnię od 20 do 100 mkw. 

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszym pomysły oceni specjalna komisja. Co ważne, priorytet będą mieć przedsięwzięcia, które sprawią, że ul. Włókiennicza będzie po prostu tętniła życiem. 

Otwarcie ofert i wybór najlepszych projektów nastąpi 5 czerwca. Zakwalifikowani do drugiego etapu wezmą udział w licytacji, która odbędzie się 28 czerwca. Stawka wywoławcza za 1 mkw. to 7,50 zł. 

Oferty należy składać w siedzibie Zarządu Lokali Miejskich przy al. Kościuszki 47 do 2 czerwca 2023 r. do godz. 15:00. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie zlm.lodz.pl.

 

Kontakt