Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Majówka u Majewskiego

Moc atrakcji wypełni w najbliższą sobotę, 20 maja, pasaż Majewskiego i ulicę Włókienniczą. O godzinie 14.00 rozpocznie się „Majówka u Majewskiego”, impreza dla wszystkich dotychczasowych i nowych mieszkańców rewitalizowanego obszaru śródmieścia Łodzi oraz wszystkich tych, którzy… mają ochotę w niej uczestniczyć. Celem przedsięwzięcia jest tworzenie więzi międzysąsiedzkich oraz budowa wspólnej odpowiedzialności za zrewitalizowany fragment Łodzi.

W trakcie popołudniowego pikniku, na zadaszonej scenie, odbywać się będą występy artystyczne przygotowane przez uczniów okolicznych szkół, Miejską Strefę Kultury oraz stowarzyszenia i fundacje. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje m.in. obejrzeć przedstawienie teatralne, posłuchać największych przebojów Krzysztofa Krawczyka czy  wspólnie z występującymi dziećmi tańczyć hip-hop. Nie zabraknie także pokazów sportowych: karate oraz szermierki.

Na uczestników wydarzenia czekać będzie także wiele działań animacyjnych i warsztatów na stoiskach przygotowanych przez organizacje pozarządowe.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach Dj-skich, DIY czy zabawach i grach przewidzianych dla najmłodszych. Studenci z innych krajów, którzy przyjechali na Uniwersytet Łódzki w ramach programu ERASMUS przygotują dla uczestników wydarzenia tradycyjne przekąski z regionów z których pochodzą. Obowiązkowymi atrakcjami będą także popcorn, wata cukrowa i malowania twarzy.

W trakcie trwania wydarzenia będzie także możliwość zapoznania się z  dwoma wystawami. Pierwsza z nich dotyczyć będzie rewitalizacji podwórek, druga poruszała będzie temat hejtu.  Zachęcamy także do wsparcia prowadzonej w trakcie wydarzenia zbiórki odzieży dla potrzebujących prowadzonej przez MOPS.

Atrakcje czekają na uczestników także poza pasażem Majewskiego. W podwórku przy Włókienniczej nr 16 odbędą się warsztaty jogi oraz wspólne czytanie książek dla dzieci. Z kolei na skwerze przy Włókienniczej nr 19  będzie można uczestniczyć w festiwalu gier i zabaw dawnych. Razem zagramy w kapsle, gumę czy klasy oraz pobawimy się w podchody.  Po ulicy Włókienniczej odbywać się będą także spacery w trakcie których będzie można poznać jej historię i znajdujących się na niej budynków.

Około godziny 18:00 na ul. Włókienniczą wkroczy świat mody. Podczas ulicznego pokazu modelki i modele zaprezentują prace łódzkich projektantów. Wydarzenie w Pasażu Majewskiego zakończy impreza z DJ-em.

Głównym organizatorem pikniku w pasażu Majewskiego jest Partnerstwo Włókiennicza-Wschodnia. Jest to kolejne wydarzenie - po Jesiennym Pikniku u Majewskiego - organizowane wspólnie przez członków Partnerstwa.

Partnerstwo Włókiennicza Wschodnia to ludzie pełni pasji, chcący działać na rzecz mieszkańców obszaru śródmieścia Łodzi. Tworzą je przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych i edukacyjnych, pracownicy Urzędu Miasta Łodzi oraz mieszkanki i mieszkańcy tego terenu. Celem Partnerstwa jest budowanie tożsamości lokalnej, tworzenie sieci współpracy poprzez wymianę doświadczeń między partnerami oraz tworzenie wspólnej oferty  skierowanej do lokalnej społeczności. Organizatorzy liczą, że piknik ułatwi integrację dotychczasowych i nowych mieszkańców rewitalizowanego obszaru śródmieścia Łodzi oraz sprawi, że poczują wspólną odpowiedzialność za zrewitalizowany fragment Łodzi. Część działań zaplanowanych w trakcie pikniku realizowanych jest w ramach rewitalizacyjnych działań społecznych w ramach projektu "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami: Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

 

Piknik w pasażu Majewskiego odbędzie się niezależnie od pogody. Zapraszamy!

Kontakt