Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Nawrot połączy się z Tuwima. Prace zostały rozpoczęte [SZCZEGÓŁY]

Kolejny kwartał ulic zyska przebicie. Powstaną nowe drogi, które ułatwią, zwłaszcza pieszym i rowerzystom, poruszanie się po centrum miasta.

Na zdjęciu plan części miasta z zaznaczonym różowymi kropkami planowanym przebiciem łączącym ul. Nawrot z pl. Komuny Paryskiej

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się pierwsze prace przy nowym przebiciu kwartałowym w ramach rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Drogowcy sfrezowali starą nawierzchnię na drodze stanowiącej zachodnią część placu Komuny Paryskiej. To pierwszy etap realizacji nowych dróg, które połączą ul. Tuwima z ul. Nawrot i otworzą kolejny kwartał zabudowy dla mieszkańców. Nowa ulica pozwoli na łatwe skomunikowanie. Prowadzić będzie od placu Komuny Paryskiej, obok Urzędu Miasta Łodzi, przez pasaż Schillera do ul. Nawrot, gdzie obecnie mamy wyniesioną część jezdni przed skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza. Będzie to przestrzeń o uspokojonym ruchu, aby otworzyć ją na mieszkańców i ułatwić im przemieszczanie się po centrum miasta.

Utrudnienia w ruchu

Pierwszy etap realizacji spowodował zamknięcie drogi pomiędzy ul. Tuwima a południową jezdnią placu Komuny Paryskiej. Dojazd do Urzędu Miasta Łodzi możliwy jest za pośrednictwem placu Komuny Paryskiej, wjeżdżając od ul. Sienkiewicza. Natomiast do stacji paliw i parkingu możemy dostać się od ul. Tuwima.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt