Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Lipowa stanie się woonerfem. Nowe drzewa, ławki i miejsca parkingowe [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

Ulica Lipowa nie tylko się zazieleni, ale stanie się też znacznie bardziej przyjazna. Rozpoczyna się właśnie kolejna realizacja w ramach programu „Zielone Polesie”.

Wizualizacja woonerfu na ul. Lipowej

We wtorek (23 maja) rozpocznie się przebudowa ul. Lipowej, która od ul. Zielonej do ul. 6 Sierpnia zmieni się w miejski podwórzec. Przebudowana zostanie cała konstrukcja drogi, powstaną odwodnienie i kanał technologiczny, a na powierzchni – zupełnie nowa ulica ze zdobiącą ją bujną roślinnością. Nawierzchnia drogi wykonana będzie z płyt oraz kostki granitowej i betonowej. Powstanie 20 miejsc parkingowych prostopadle do jezdni. Taki układ drogi pozwoli na zachowanie istniejącego drzewostanu oraz stworzenie nowych zieleńców. Wygląd ulicy zmieni się nie do poznania, a dzięki zamontowaniu nowych ławek i stojaków na rowery stanie się ona przyjazną przestrzenią nie tylko do poruszania się samochodem. Wraz z przebudową zainstalowane zostaną również nowe latarnie.

Utrudnienia w ruchu

Podczas prac budowlanych wjazd na remontowany odcinek możliwy będzie tylko dla mieszkańców. Utrudnienia będą dotyczyć też ul. 6 Sierpnia, gdzie zamknięty zostanie przejazd w kierunku ul. Żeligowskiego. Zachowany będzie przejazd w kierunku ul. Żeromskiego. Zmieni się trasa linii autobusowej 65B, która w kierunku łódzkiego lotniska pojedzie ulicami: Żeromskiego, Mickiewicza i Łąkową do Kopernika, czyli po trasie linii 65A.

Kontakt