Łódź Rewitalizuje

Struga. Sprawdzamy, na jakim etapie są prace remontowe [ZDJĘCIA]

Ulica Struga jeszcze w tym roku zyska nową nawierzchnię, proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji i bezpieczne przejścia dla pieszych. Jak postępują prace remontowe? Na których odcinkach zobaczymy drogowców?

Na zdjęciu roboty budowlano-remontowe na odcinku ul. Struga pomiędzy ulicami Żeromskiego Żeligowskiego

Od Żeromskiego do Żeligowskiego

Obecnie roboty trwają na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Żeligowskiego. Najbardziej zaawansowane są na odcinku między ulicami Lipową i Strzelców Kaniowskich, gdzie została ułożona warstwa wiążąca nawierzchni bitumicznej oraz zakończono prace brukarskie związane z wykonaniem chodników pomiędzy zjazdami.

Między Żeromskiego i Lipową 

Na odcinku między ulicami Żeromskiego i Lipową drogowcy pracują na pasie północnym, zostały tu wykonane podbudowa jezdni i nawierzchnia chodników. W tym tygodniu zostanie ułożona warstwa wiążąca asfaltu.

Skrzyżowanie przy Strzelców Kaniowskich 

Od poniedziałku, 22 maja, realizowany jest również odcinek ul. Struga od ul. Strzelców Kaniowskich (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Żeligowskiego. Wykonawca rozpoczął roboty od frezowania północnej część jezdni, prowadzone są też prace rozbiórkowe i demontażowe na chodnikach i zjazdach do posesji.

Kolejny etap prac na ul. Struga obejmuje odcinek od ul. Strzelców Kaniowskich do ul. Żeligowskiego. Jak na pozostałych odcinkach, obowiązywać będzie ruch w jednym kierunku, jednym pasem. Prace prowadzone będą połówkowo.

Na pierwszym etapie zajęta będzie północna strona ulicy, dlatego jadąc ul. Strzelców Kaniowskich, skręcimy tylko w lewo w ul. Struga, a nie przejedziemy na wprost do ul. 6 Sierpnia.

Inwestycja zostanie zakończona w połowie 2023 r.

Kontakt